Szukanie lokalu

Wątek na luźną dyskusję na temat składek, szukania lokalu i tematy powiązane.

@cytP450 napisał bota na olx.pl który zbiera na Telegramie potencjalnie interesujące oferty najmu. Kanał dostępny jest tutaj: https://t.me/joinchat/GuVVS0cJ7OU-ly8lLSolbA

EDIT: link został zmieniony - kontekst wyjaśniony tutaj.

W ramach dzisiejszej wymiany wiedzy między spejsami dostałem od @not7cd sugestię żeby sprawdzić tę stronę:

Pokazuje ona zasięg transportu publicznego / rowera / pieszo z danego punktu w danym czasie. Przykładowo, zaznaczyłem zasięg 15min z placu barlickiego (na czerwono) i ze stajni jednorożców (na niebiesko):

Którym zakresem Waszym zdaniem lepiej byłoby się kierować przy wyborze lokalizacji?

Rozmawiałem wczoraj ze znajomym inżynierem i kiedy podałem mu metraż i ilość osób, nie mógł się powstrzymać żeby nie policzyć, czy to się w ogóle trzyma kupy. Zainspirował mnie żeby spróbować wymyślić jakieś aranżacje HSŁ i zrobić wizualizacje. Oto przykładowy efekt dla lokalu który oglądaliśmy przedwczoraj:

Co o tym sądzicie? Tam gdzie jest żelazko, miał być czajnik elektryczny ale tego w darmowej tej aplikacji nie było. Mile widziane inne propozycje aranżacji :wink:

Poniżej moja wizja na temat lokalu przy Próchnika 8.

Mile widziane propozycje inne pomysły :smile:

Zdecydowanie kierować się powinniśmy Stajnią, bardziej sprawiedliwy zasięg pod kątem różnych części Łodzi. Do tego też warto byłoby wziąć pod uwagę dojazd np. studentów polibudy, ale na ratunek tutaj jest al. Politechniki z tramwajami.

W takim razie tak wygląda mapa zaznaczająca zasięg 15min spacerem od stajni, 30min spacerem oraz 15min transportem publicznym:

Co Ty na to? Źródło TUTAJ.

Z nie tak małej części Polibudy łatwiej jest dojść do przystanków na Piotrkowskiej, niż na al. Politechniki :slight_smile:

Bardziej było to widać, gdy nie było jeszcze przystanku tramwajowego przy Sukcesji, a do tego nie dało się wyjść z kampusu na skrzyżowanie Politechniki/Wróblewskiego ze względu na budowę Zatoki, ale nadal takie przypadki się zdarzają.

Według mnie – kwestia dojazdu jest niepomijalna, ale wydaje mi się, że są ważniejsze kryteria. Np. cena, wilgoć, dostępność ISP. Wiadomo, że nie chcemy lokalu gdzieś, nie wiem, na Chojnach, Teofilowie czy na krańcach Widzewa, tylko raczej w śródmieściu, ale lokalizacja trochę bliżej Włókniarzy czy Kopcińskiego też byłaby akceptowalna, gdyby lokal był odpowiednio dobry pod innymi względami.

1 polubienie

Moglibyśmy gdzieś tutaj przypiąć pad z lokalami, np. w pierwszym poście albo jako oddzielny wątek na górze forum?

Proponuję zbierać takie linki w tej stronie na Wiki:

Dokładniej, to tutaj one są zbierane: