Baner ze starymi ludźmi

Obecnie w lokalu mamy przyklejonych na oknach starych ludzi (taki baner). Nawet nie wiem jak to się nazywa profesjonalnie. Czy ktoś wie jak czegoś takiego się pozbyć? Gdzie szukać informacji na ten temat?

Chciałbym przygotować jakiś plan pozbycia się tego. Jestem pewien, że do zdjęcia tego będziemy potrzebować co najmniej drabiny.

Robi się cieplej. Ludzie się masowo szczepią. Można by się tym zająć w końcu :grinning:.

Fajnie byłoby też przykleić coś swojego na te okna, jak już pozbędziemy się tego artefaktu po poprzednim lokatorze. Byłoby super gdyby spejs jakoś pozytywnie się wyróżniał na tle innych lokali.

2 polubienia

Z tego co pamiętam, jak patrzyliśmy, od którejś strony (chyba od zewnątrz, od ulicy) to jest naklejone i można to odkleić.

W spejsie są dwie drabiny, jedna niższa rozkładana i jedna wyższa przystawna. Myślę, że to powinno nam wystarczyć.

Ale jak to zdejmiemy, to trzeba od razu coś innego w to miejsce założyć, bo inaczej przez okna będzie widać brzydki sufit podwieszany (on jest chyba w połowie tych starych człowieków).

1 polubienie

To jest chyba w tym wszystkim najbardziej problematyczne. Eleganckim rozwiązaniem byłaby folia matowa (25zł za 1m^2 na allegro), ale przez ten sufit nie ma tam miejsca na operowanie łapami żeby ją przykleić xD Ale generalnie pomysł spoko, @thinkofher jakbyś opracował konkretny plan to w weekend mogę być do dyspozycji :smiley:

edit: znalazłem coś takiego: https://allegro.pl/oferta/folia-naklejka-matujaca-na-szybe-okno-50x100cm-h21-9320123586 może warto nad czymś takim pomyśleć? Koszt niewielki, można by było kupić z zapasem na popełnianie błędów i przy okazji obkleić te dolne szyby na takiej wysokości, żeby z ulicy nie było widać co dzieje się w środku. Wg. opisu nadają się do użytku zewnętrznego, więc podwieszany sufit przestaje być problemem, potrzeba tylko śmiałka który wejdzie na drabinę i to przyklei :stuck_out_tongue: Na foliach do szyb znam się tak samo jak na kulturalnych dyskusjach, link który wrzuciłem to pierwsze co mi wpadło w oko na allegro. Może @kpc zrobiłby jakiś mini research w tym temacie i w takim samym lub niewiele większym budżecie da się kupić lepszy produkt? Potrzebujemy żeby:
a) nadawało się do użytku zewnętrznego (w miejsce starych dziadów)
b) było łatwe w montażu
c) było tanie

4 polubienia

w ten weekend mnie nie ma w łodzi, ale w nastepny można by coś takiego ogarnąć. tylko, że ja się zastanawiam nad tym czy np. naszego logo (albo tego takiego od @q3k) by nie przylepić nad tą folią. czyli szło by to tak:

  1. najpierw logo
  2. potem folia

i w ten sposób mielibyśmy ostre logo i matową folie widoczną od zewnątrz

image

Jak widać, okna się od siebie różnią wymiarami.

1 polubienie

albo tego takiego od @q3k

Jestem za tym takim od q3k

W sumie jakby ktoś chciał po nas odpalić tam papierniczy to nawet nie będzie musiał dużo zmieniać xD

1 polubienie