Biblioteka (wirtualna)

Biblioteka

Siemka wszystkim,

na pewno jak już będziemy mieli miejsce to zorganizujemy sobie jakąś fajną bibliotekę/półkę z książkami, które każdy członek hakierspejsu będzie mógł sobie pożyczyć i poczytać.

Na ten moment, kiedy panuje korona, proponuję wrzucać tutaj linki do ciekawych pozycji, które są ogólnie dostępne (za darmo i fajnie jeśli na jakiejś ludzkiej licencji). Tematyka właściwie dowolna, chociaż domyślam się, że znajdzie się tu sporo książek o programowaniu ;).

Trochę ode mnie na początek:

Jak mi się coś przypomni to wrzucę więcej.

na pewno jak już będziemy mieli miejsce to zorganizujemy sobie jakąś fajną bibliotekę/półkę z książkami, które każdy członek hakierspejsu będzie mógł sobie pożyczyć i poczytać.

Zajebista inicjatywa! Kurzy mi się parenaście drukowanych wydań “Programisty”, które uważam że są super wartościowe ale jakoś nie zebrałem się jeszcze do czytania. Chociażby sam dział “CTF” jest godny uwagi.


A co do tematu, kojarzysz Practical Common Lisp?

Dość szybko przechodzi od spraw podstawowych, przez makra w Lispie do parsera metadanych w mp3kach. Nie jestem tylko pewien, czy spełniony jest warunek “sensownej licencji”.

Z mniejszych artykułów o lowlevelu Linuksa, polecam ten:

Króciutkie, ale mega gęste w informację. Pytanie tylko, czy jesteś zainteresowany zbieraniem takich mniejszych artykułów, czy wolisz żeby zrobić na to oddzielny wątek :wink:

Z tej samej serii, co LYAH jest Erlang:

https://learnyousomeerlang.com/

International Journal of Proof-of-Concept or Get The Fuck Out

W sumie niby nie jest to książka, choć jest dostępne za darmo w internecie i wszystkie wydania PoC||GTFO zostały zebrane w biblię:

image

https://www.alchemistowl.org/pocorgtfo/

Polecam. Hardkorowy hacking powiązany z wieloma dziedzinami, w formie magazynu. Wydania PDF mają zwykle ukrytych kilka niespodzianek (unzip plik.pdf). Fajnie złożone, z dołączonymi reklamami sprzętu z poprzedniej epoki. Ma klimat. Godny następca Phreaka :slight_smile: