Deklaracja członkowska

Dziś na spotkaniu organizacyjnym zaczęliśmy pisać deklarację członkowską. Po dłuższej naradzie wymyśliliśmy taki dokument, jak w załączniku:

Deklaracja członkowska v0.01.pdf (25,0 KB)

Tutaj jest wersja na Google Docs, z możliwością proponowania zmian:

Dokument inspirowany jest deklaracją członkowską stowarzyszenia Hackerspace Pomorze, z którego usunęliśmy co się dało.

Zapraszam do dyskusji, chętnie usłyszę feedback, zwłaszcza pochwalny xD

2 polubienia

Jak dla mnie jest okej, w ogóle ja nie wiem, to jest kurczę kwitek deklarujący, że zostajesz członkiem i nie mam pojęcia, co tu wielkiego można wymyślić :slight_smile:

Fajnie, że na tym samym kwitku ogarnięty jest GDPR.

No i można by ogarnąć jakiś fajny layout, z logo HS-u itd. Ale nie wiem, nie jestem grafikiem. Jak nikt nic nie wymyśli, to sformatuję to żeby to jako tako jak ludzie wyglądało (bo teraz nie wygląda), i będzie okej.

1 polubienie

Wygląda dobrze. Dobra robota Jacek!

2 polubienia

Dzięki, choć chciałbym podkreslić że to wspólny wysiłek wszystkich osób obecnych na spotkaniu, a budowaliśmy na tym co ogarnął HS Pomorze :wink:

1 polubienie

Wrzucam drugą wersję, z logo, poprawionym “stowarzyszeniem” na “Stowarzyszeniem” oraz mieszczącą się na jednej stronie:

Deklaracja członkowska v0.02d.pdf (32,2 KB)

Swoją drogą, w związku z powszechną aprobatą i tym że zaczyna nas naglić czas, jutro o tej porze ten dokument najprawdopodobniej stanie się oficjalną deklaracją członkowską. Będę wdzięczny za jego wydrukowanie, wypełnienie i podrzucenie komuś, kto ostatecznie dotrze z tym do zarządu :wink:

EDIT: zmieniłem odrobinę język w jednym zdaniu, żeby uniknąć “łem/łam”.

1 polubienie

Ja jeszcze poprawię formatowanie, ale to już nie dzisiaj. Treści zmieniać nie będę, więc nie widzę przeciwwskazań, by tej deklaracji używać :slight_smile:

Zresztą – tak jak pisałem, to jest tylko kawałek papieru potwierdzający, że ktoś chce zostać członkiem. Jak ktoś złoży jakąś o zupełnie innej treści, ale sens będzie ten sam, też będzie dobra…

Wrzuć ją w formacie edytowalnym, by ktoś mógł sobie bez problemu ją na komputerze wypełnić. W sumie fajnie byłoby zrobić takiego PDF-a z dynamicznymi polami do uzupełniania, ale nie wiem, czy jakieś darmowe i najlepiej open source’owe narzędzie to potrafi…

Tu masz kopię do edycji:

Rób tylko co jakiś czas eksport do PDF żeby się upewnić że się nie rozjedża, bo Google Docs jedno wyświetla, a drugie generuje.

deklaracja.pdf (37,2 KB) deklaracja.odt (29,0 KB)

Plik PDF jako gotowiec (to jest PDF z polami, które można wypełniać na komputerze – oczywiście poza tymi, które na komputerze na pewno wypełniane nie będą, jak podpisy czy daty), plik ODT na wypadek, gdyby ktoś chciał to jeszcze jakoś zmodyfikować. Ale, proszę, nie psujcie layoutu :slight_smile:

Gadałem z kpc i jako że w sumie grafika w tym papierze nie jest ważna a treści z tego co rozumiem są równoważne, umówmy się że procedurę przyjmowania członka zaczyna ① wypełnienie tego dokumentu i ② podrzucenie go do któregokolwiek z członków zarządu - potem ③ on podpisze go, ④ wyśle skan, ⑤ drugi z nas go podpisze i ⑥ oficjalnie przyjmujemy nową osobę.

Dlatego będę wdzięczny za wydrukowanie któregoś z tych dwóch PDFów - albo wersję kpc, albo najnowszą tę, którą postowałem ja. Potem, jak już będzie podrzucona, poproszę albo o skan albo podanie mi dokumentu osobiście, to postaramy się sprawić żeby ilość członków w spejsie zaczęła być dwucyfrowa :slight_smile:

Czy rozwiązaliscie ten problem ontologiczny, w jaki sposób pierwszy członek może zostać członkiem, jeśli nie ma innego członka, który mógłby go polecić? :smiley:

1 polubienie

Tak :slight_smile: pierwszych 8 członków założycieli też jest przecież członkami.

Dokładnie, do takiego wniosku doszliśmy. To znaczy te przepisy można moim zdaniem interpretować dwojako, ale skoro w dokumentacji była mowa o “członkach-założycielach”… To problemu nie ma.

Kto był w “komitecie założycielskim” (formalnie to nie był komitet, ale, no, w praktyce tak i potocznie tak to można nazwać), ten deklaracji nie składa (gdyby mu się tu przestało podobać, może za to się wypisać). Wszyscy inni chętni – składają deklarację, i chyba myślę, że od przyjęcia wniosku przez zarząd mogą się tymi członkami czuć, choć od strony formalnoprawnej jeszcze będzie potrzebna uchwała zarządu, taka z protokołem ze spotkania i w ogóle (myślę, że nasz zarząd coś takiego zorganizuje i wyda, jak tylko zbierze się więcej deklaracji). Trochę bez sensu sformułowaliśmy to w statucie, bo można było tego uniknąć, ale no wiadomo – mądry Polak po szkodzie, przy jakiejś okazji się to zmieni.

Super, dzięki za wyjaśnienia.

W nawiązaniu do mojego posta z listy mailingowej, tutaj też wrzucam propozycję nowej deklaracji jako PDF oraz edytowalny ODT:

deklaracja_v2.odt (28,8 KB)
deklaracja_v2.pdf (26,7 KB)

W podlinkowanym poście zawarłem opis zmian i ich powód.

1 polubienie