Dopłaty do ogrzewania 2022

Czy wie ktoś, czy Stowarzyszenie może się załapać na te dopłaty do ogrzewania, co miłościwie nam panujący wprowadzają teraz?

Teoretycznie tak, bo są to dopłaty nie tylko dla gospodarstw domowych ale też dla organizacji użyteczności publicznej i na to by się Stowarzyszenie łapało. Tylko wszystko zależy od źródła ciepła.

1 polubienie

Pomoc finansowa dla gospodarstw domowych ma dotyczyć tych właścicieli domów, których główne źródło ciepła zasilane jest:

  • pelletem drzewnym,
  • drewnem kawałkowym,
  • innym rodzajem biomasy, w szczególności brykietem drzewnym, słomą lub ziarnami zbóż,
  • skroplonym gazem LPG,
  • olejem opałowym.

Wsparcie dla mieszkańców domów wielorodzinnych ma polegać na zablokowaniu podwyżek cen ciepła systemowego i wypłacie rekompensat jego wytwórcom.

Jaka wysokość dopłat do pelletu, drewna, oleju i gazu

Dodatek do ogrzewania przyznawany będzie jednorazowo na wybrane źródło ciepła i wynosić będzie odpowiednio:

  • 3 tys. zł – gdy głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe na pellet drzewny albo inny rodzaj biomasy, w szczególności (brykiet drzewny, słoma, ziarna zbóż);
  • 1 tys. zł – gdy głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia albo piec kaflowy zasilane drewnem kawałkowym;
  • 500 zł – gdy głównym źródłem ogrzewania kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG;
  • 2 tys. zł – gdy głównym źródłem ogrzewania kocioł olejowy.

A gdzie prąd?

Wygląda, jakby dla ogrzewania elektrycznego nie przewidziano dopłat.

Zapomnieli ^_^’