Flaga (bądź bandera) Hakierspejsu

Pisałem sobie na czacie HSP o rejsie łódką i takie oto zdjęcie mi się ukazało:

I tak sobie pomyślałem, że powinniśmy mieć taką flagę. Marzy mi się pojechać w rejs i przypiąć ją tak, jak inne widoczne na zdjęciu.
Można dostać taką flagę na eflagi.pl - wymiar 70cm x110cm ( wykonczenie na karabinkach).
Tylko teraz trzeba by się zastanowić nad treścią flagi ;]
Pierwsza myśl to to, co mam w awatarze tutaj, lekko zmodyfikowane do wymiarów flagi (może jakieś kolory łódzkie dać, czy coś?).
Biorę po 100 złotych z konta każdej dużyny i słucham państwa…!

2 polubienia

IMO czarna flaga z naszym “oficjalnym” logo byłaby lepsza. Jaki jest koszt wykonania czegoś takiego? Może warto byłoby zrobić jakąś jedną “dobrą” i jednocześnie zebrać chętnych, napisać do majfrienda i zamówić partię np. kilku(nastu) sztuk z chin w cenie dwóch kilogramów polędwicy sopockiej?

Mnie bardziej by pasowało tu akurat to z avatara kujawka, ale… zgodnie z zasadami heraldyki, czy jak tam się nazywa ta nauka o flagach (ma to jakąś nazwę, heraldyka to jest o herbach), z tego co kojarzę, symbol graficzny na fladze powinien być jak najprostszy, a tutaj to pierwsze logo wypada lepiej.

Popieram pomysł - jako żeglarz i sternik :smiley: :+1:

2 polubienia

Nauka o flagach to Weksylologia. :slight_smile: Osobiście sugerowanym używać wszędzie tego samego loga (czyli chyba w tym przypadku oficjalnego). Na festiwalu polandrock też wywieszalismy nasze flagi, i ogólnie fajnie budować rozpoznawalność takiego znaku. Czasami na różnych wydarzeniach IT ludzie mi mówili że kojarzą logo JS Wro (to co na zdjęciu wyżej). Więc przejrzystość, i jednorodność ma chyba znaczenie. Jeśli ktoś jeszcze nie widział, polecam Why city flags may be the worst-designed thing you've never noticed | Roman Mars - YouTube

Tak w temacie - nie wiem czy wspominałem, ale user Marek Jaroszewicz, który jest na naszym chacie mówił że może nam coś takiego po kosztach wykonać. Może warto się do niego odezwać. Odzywał się też na naszej liście mailingowej (bodajże 15 stycznia 2021), ale nie ma go w archiwach bo akurat było nieczynne.

1 polubienie