Hakerski piknik i kiedy właściwie wychodzimy z domu?

Wczoraj na Telegramie został poruszony temat wychodzenia z domu w czasach pandemii:

O ile mam wątpliwości czy to już jest dobry moment i jako lider nie mam w planach tego na razie organizować (ale też nie mam zamiaru blokować takiej inicjatywy, przy zachowaniu środków ostrożności)… o tyle dobrze byłoby zastanowić się nad tym, kiedy uznamy że można już wychodzić. Do tej pory słyszałem propozycję, żeby poczekać do momentu kiedy np OPUS otworzy się od nowa.

Uważam, że to dobry pomysł czekac na otwarcie OPUS.
Przynajmnej powinniśmy doczekac do “czwartego etapu” .

1 polubienie

Podzielam entuzjazm @gazowany_smalec co do spotkania, ale dla mnie mimo wszystko jest wciąż za wcześnie. Czwarty etap wydaje się najbardziej racjonalny, biorąc pod uwagę charakter naszej działalności.

Nie chcę wyjść na denalistę czy coś, ale sądzę że wspólny spacer niebyłby bardziej niebezpieczny od wyjścia do sklepu po bułki. No i warto też wspomnieć że zgromadzenia do 50 osób mają być “zalegalizowane” w 3 etapie tego cyrku.

Też myślę, że by nie był, niemniej póki co rząd nie zaleca w ogóle przebywania bliżej, niż 2 metry od “obcej” osoby – też jestem za tym, by jeszcze się wstrzymać.

Podlinkowałem do tego wątku w poście na liście mailingowej, gdzie proponuję przyjście ze swoim +1:

https://lists.hackerspace.pl/pipermail/lodz/2020-June/000134.html

Generalnie podoba mi się ten pomysł. Mam wątpliwości, czy uda się nadawać z bluetooth słuchawek+micro.

Dlatego myślę o głośniczku bluetooth. Jedyne obawy mam z push to talk - na razie wymyśliłem że wystawię serwer, gdzie każdy będzie mógł bez dotykania cudzej klawiatury zrobić mute/unmute naszego głośnika. Właśnie klepię prototyp serwera websockets, ale jeszcze nie wiem jak to reszcie udostępnię :smiley:

Planuje przyjsc z jegomościem załączonym na zdjęciu poniżej.

Czy ktoś ma jakieś obiekcje? Może jakaś alergia czy coś? Generalnie zabiorę też dziewczynę, więc jeżeli obecność psa byłaby dla kogoś niekomfortowa to szybko ucieknie z nim. Aczkolwiek, nie ukrywam, że to byłoby również dla niego fajne doświadczenie, spotkać grupę pozytywnych ludzi :slight_smile:


zdjęcie z 28.05.2020

2 polubienia

Na wypadek jakby ktoś najpierw zobaczył posta tutaj, zapraszam do wiadomości na liście mailingowej:

https://lists.hackerspace.pl/pipermail/lodz/2020-July/000143.html

Ogłoszone: https://www.meetup.com/Hakierspejs-Łodź/events/271651564/

Może już nastał czas wrócić do spotkań w OPUS-ie? Co sądzicie?

1 polubienie

+1 do spotkań w przestrzeni niezależnej od pogody.

Poruszyłem ten temat wśród paru członków HSŁ i jeszcze przynajmniej ze trzy głosy na “tak dla OPUS” by się doliczyły oraz dwa na “raczej nie, chyba że ogarniemy dobrze kwestie koronawirusowe”. Mogłaby nam się więc przydać lepsza miejscówka - Nikola napisała w tej sprawie do jej kontaktu z ŁSSE; czekamy na odpowiedź. W razie czego możemy też przełączyć się tymczasowo na tryb “raz w miesiącu OPUS, raz w miesiącu piknik/spacer”.

1 polubienie

Chyba najlepszy pomysł, żeby na zmianę dwór/opus robić. A zresztą spotkania na zewnątrz można tak czy siak robić w formie naszych ulubionych spacerów.