Hakierspejs sygnatariuszem listu otwartego „Prawo do instalacji dowolnego oprogramowania na każdym urządzeniu”

Chciałbym dopisać Hakierspejs Łódź, jako sygnatariusza tego listu od FSFE do Unii Europejskiej: List otwarty – Prawo do instalacji dowolnego oprogramowania na każdym urządzeniu - FSFE
Czy ktoś zgłasza sprzeciw?

Ja nie, dla mnie jak najbardziej jest to wskazane.

2 polubienia

Też uważam że takie stanowisko wynika wprost z profilu naszej działalności i wątpię żeby ktokolwiek był przeciw. Pamiętaj w razie czego że jako że to nie jest zobowiązanie finansowe, taką czynność możesz dokonać już jako samodzielny członek zarządu.

Jak dla mnie, to nieprawda – według statutu i wpisu w KRS, do składania oświadczeń woli w imieniu stowarzyszenia uprawnionych jest minimum dwóch członków zarządu działających wspólnie :slight_smile:

Właśnie zobowiązania majątkowe (tylko do określonej kwoty) są wyjątkiem.

1 polubienie

Ej, ciekawy podwątek! Podejmuję wyzwanie:

Wysokość zobowiązania nie przekracza 512PLN, więc IMO zastosowanie ma tutaj punkt 2.

Aczkolwiek ja w razie czego chętnie taką inicjatywę poprę tak czy siak - po prostu uważam że jeden głos z zarządu z perspektywy statutu powinien wystarczyć.

Moim zdaniem punkt 2 nie ma tu w ogóle zastosowania, bo nie jest to zobowiązanie finansowe :slight_smile:

W sumie ciekawe, co by powiedzieli na hackerspace-krk-legal.