Hipotetycznie: koszt przywrócenia stanu pierwotnego lokalu?

Rozmawialiśmy swego czasu o lokalach miejskich jako planie B żeby spejs mógł się rozwinąć. Poza kosztem remontu, w budżecie musiałaby się wtedy znaleźć rezerwa na przywrócenie stanu pierwotnego naszej siedziby, tak żeby z powrotem nadawała się ona jako przestrzeń handlowa. Spróbujmy się hipotetycznie postawić w sytuacji naszego landlorda. Co właściwie musiałoby być zrobione i ile by to kosztowało?

IMHO, lokal wygląda lepiej niż w momencie wynajęcia. Więc jeżeli lanlord będzie chciał od nas kasę to zdecydowanie będzie próbował nas naciągnąć. Chcę też przypomnieć, że @bell0x07 z kolegą wpakowali kupę czasu i energii w ogarnięcie instalacji elektrycznej, co zdecydowanie można uznać za doinwestowanie w lokal.

1 polubienie

Ja się zgadzam z @nuke. A poza tym można po prostu zapytać właściciela, w jakim stanie chce, byśmy ten lokal mu pozostawili. Nie trzeba mu mówić, że rozważamy wyprowadzkę – można wspomnieć, że po prostu ta informacja potrzebna jest nam do budżetu, i dlatego o to pytamy.

Instalacja elektryczna to i tak nic w porównaniu z wysiłkiem (i kosztem), jaki został poświęcony np. na poprawienie podłogi czy pomalowanie ścian.

1 polubienie

Wpakowaliśmy sporo czasu i zasobów w ten lokal. Wygląda on lepiej niż jak się wprowadzaliśmy. I tak jak ktoś będzie go wynajmował po nas to też zrobi remont pewnie.

1 polubienie

A mogę poprosić o przypomnienie, jaki był ten stan pierwotny? :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Eeee… inny kolor ścian, przymierzalnia (którą, chyba, właściciel zgodził się wywalić), gorsza podłoga i gorszy stan instalacji elektrycznej? Popuszczająca spłuczka w kiblu i niedziałająca połowa oświetlenia (choć tutaj ostatnio znów coś się popsuło)?

Wydaje mi się, że ten lokal na sklep nadaje się nie gorzej, niż pierwotnie – co najwyżej wypadało będzie pozaklejać ewentualne dziury po gwoździach (i po rzutniku) i maznąć farbą (albo i nie, jak do ich zaklejenia weźmie się białą gładź gipsową).

1 polubienie

OK, dzięki, chyba tej informacji szukałem. Brzmi jak max 50zł, dobrze zgaduję?

No pewnie coś koło tego, zresztą możliwe, że potrzebne materiały posiadamy (typu farba).

1 polubienie