"jak w oscyloskop", czyli spotkanie o naszym sprzęcie elektronicznym

W naszym spejsie nagromadziło się sprzętu, którego czasem nawet nie umiem poprawnie nazwać, o użyciu nie wspomnę. Przykładowo, IIRC @gazowany_smalec przyniósł oscyloskop i zasilacz laboratoryjny i na którymś spotkaniu złapałem się na tym, że pomyliłem jedno z drugim xD Ostatnio @c3c7e0444f pokazał mi spontanicznie jak zasilić badge z EuroPythona do którego nie mogłem znaleźć baterii, a wczoraj @pmysl mówił że zbudował generator przebiegów, ale nie wie jak go przetestować.

Moglibyśmy się dopytywać 1-on-1 jak używać tego sprzętu, ale pomyślałem że najfajniej byłoby zorganizować spotkanie w którym ci którzy cokolwiek umieją pokazywaliby rzeczy tym, którzy umieć by chcieli. Z potencjalnych organizatorów, przychodzą mi do głowy: @BluRaf, @c3c7e0444f, @kpc, @olewales.

Szybki opinion poll, żeby zbadać zainteresowanie:

Czy pasuje ci wstępny pomysł spotkania nt. sprzętu elektronicznego w spejsie?
  • tak i nawet chętnie coś pokażę
  • tak, chętnie popatrzę i posłucham
  • nope, nie mam czasu / nie moja bajka

0 głosujących

Który dzień pasowałby ci na spotkanie?
  • poniedziałek 18 paź wieczorem
  • środa 20 paź wieczorem
  • piątek 22 paź wieczorem
  • weekend 23 - 24 paź
  • żadne z powyższych

0 głosujących

Nie czuję się ekspertem w dziedzinie ale skoro już zostałem wywołany to pewnie mogę spróbować coś wytłumaczyć/pokazać (bez większego planu) na tyle na ile potrafię. Jeśli chodzi o terminy to myślę że z prawdopodobieństem ~50% weekend 23-24.10 mogę być niedostępny więc wolałbym się na ten termin nie umawiać. Pozostałe do uzgodnienia

2 polubienia

“Jak w oscyloskop” albo “czego nie nauczy cię Polibuda” :slight_smile:

Jestem za.

Ekspertem od oscyloskopów nie jestem, ale mogę pokazać jakieś podstawy xd

1 polubienie

@nikola opublikowała spotkanie na następny piątek (22go paź), godzina 19:

https://www.meetup.com/Hakierspejs-Łodź/events/281395044/

@bluraf @olewales prośba: w razie jakby termin przestał pasować, dajcie proszę znać to spróbujemy przełożyć. Ten piątek wyglądał o tyle bezpiecznie, że jest czas na reakcję.