Jakich używacie systemów?

Temat wypływa, bo przygotowuję gry do lan party i pomyślałem że może popobieram paczki na zapas, bo jak się nas zbierze kilka osób i każdy będzie próbował na łączu 100mbps pobierać kilkaset mega, to może to potrwać dłuższą chwilę :wink:

Do tej pory słyszałem że mamy w spejsie Archowców, użytkowników OS X, FreeBSD i Windowsa. Czy są w spejsie fani jakichś innych systemów lub distro? Preferencje systemowe interesują mnie niezależnie od uczestnictwa w lan party :wink:

Z mojej strony, aktualnie używam Ubuntu. Za sobą mam Fedorę, Debiana, Gentoo i… Aurox Linux (moje pierwsze distro! :D)

Mamy chyba jeszcze użytkownika NixOS-a.

A co do Auroxa… gdzieś mam na płytkach :slight_smile: Można by kiedyś pobawić się w stawianie dystrybucji retro w spejsie.

Korzystam z macOS i Archa prywatnie oraz Ubuntu na kompie do pracy. Na serwerach Debian. Korzystałem dużo z Fedory kiedyś i openSUSE Tumbleweed. Obecnie nie mam żadnej maszynki z Windowsem xD (yay :3).

Z distr jakich historycznie próbowałem, to będą chyba…
– Mandrake
– Mandriva
– Knoppix
– Aurox
– Ubuntu / Xubuntu
– openSuse
– KateOS
– Fedora
– Mint

Te powyższe, to dystrybucje, z którymi miałem do czynienia tak na zasadzie próbowania. Niewykluczone, że o czymś zapomniałem. A tak generalnie – na poważnie korzystałem praktycznie z dwóch w domu:
– Debian
– Arch
No i teraz w pracy na serwerach pojawia się CentOS czy Red Hat.

1 polubienie

Ja ciągle podkreślam, żebyśmy wybrali gry przed wydarzeniem :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Moje ulubione gry FOSS to hedgewars i openttd

Ja mam NixOSa :v

1 polubienie