Kadencja zarządu

Padł wniosek, żeby otworzyć na ewentualną dalszą dyskusję temat kadencji zarządu w HSŁ.

Głosujemy nad tym pull requestem: Kadencja zarządu by thinkofher · Pull Request #13 · hakierspejs/statut · GitHub

Czy popierasz skrócenie kadencji zarządu do 1 roku? Dodam tylko, że teoretycznie 3 głosy “za” już mamy, ale chcę się upewnić że nie ma silnego sprzeciwu.

  • Tak
  • Nie

0 głosujących

Kontekst: chcę mieć możliwość łatwego (bez dymisji) wystąpienia z zarządu HSŁ po roku. 2 lata kadencji to moim zdaniem trochę zbyt dużo.

Dodałem commita do PR-a nt. kadencji zarządu zmieniającego częstotliwość walnych zebrań z dwuletniego na roczną.

Bo jeśli władze są wybierane przez walne, a walne decyzje może podejmować tylko na zebraniach, to chyba nie da się mieć rocznej kadencji władz z walnym raz na dwa lata.

2 polubienia

“Głosował za, ale płakał” :stuck_out_tongue_winking_eye:
Swoją drogą to ta ankieta jest z dupy, bo po zagłosowaniu można podejrzeć głosy i zmienić swój głos.
edit:
To w takim razie głosuję na “nie”, tak, żeby równowagę zachować.

1 polubienie

Merge poszedł.
Piszę dalej, bo post musi mieć minimum 20 znaków. Sugeruję wyłączenie tego idiotycznego limitu.

IMO 63 do 37 to jest mocny sprzeciw, ale skoro kolejne walne jest za rok to możemy wrócić do tego za rok.

To może 1,5 roku? Ale wtedy walne też trzeba by robić co 1,5 roku.

Zostawmy to tak jak jest. 66% to imho dobry wynik, grubo ponad połowa. Chyba że ktoś jest tak bardzo przywiązany do swojej opinii, że mimo wyniku głosowania zadeklaruje się że nie poprze takiego statutu i zablokuje rejestrację stowarzyszenia?

Tak jak napisałem, możemy wrócić do tego za rok.