Logo i copy do plakatu

Na plakacie będzie znajdowało się logo, nazwa spejsu, qrcode z ‘dowiedz sie wiecej’ i przydałóby się jakieś copy.

Moje pomysły:

“Ucz się, hakuj i miej fun” albo “Twórz, hakuj i miej fun”.

Do jutra muszę podesłać info graficzce co tam ma być. Musi być krótko i zachęcająco, więc jeśli macie lepsze pomysły niż moje, to czekam!

„Ucz się, hakuj, baw się, dziel się” :smiley: Bo wiedza, to jedna z niewielu rzeczy, które dzieląc, mnożymy :smiley:

Trochę za dużo “się”, nie? :stuck_out_tongue:

{ucz, hakuj, baw, dziel} się :slight_smile:

Tylko hakuj nie pasuje.

Spoko pomysł! Jako regex:

^hakuj |(ucz|baw|dziel) się$

To ^ i $ jest w razie czego opcjonalne.

1 polubienie

Dostaliśmy logo

w trzecim wymiarze trochę nie widać, że litery układają się w boat, co miało by nawiązaniem do oryginalnego hacker emblem

Przekazane.

2 polubienia

Jeśli mogę przekazać, co autor miał na myśli - prawie tak, jak thinkofher napisał - jak rysowałem to miałem w głowie znaczek z game of life - Boat - LifeWiki
Tylko teraz pytanie, czy chcemy, żeby litery układały się w hs, czy w łódź?

(Generalnie im konkretniejsze uwagi tym lepiej)

Szczerze uważam, że poprzednie logo jest dużo lepsze.
Aktualne jest mało czytelne i na moim monitorze się zlewa kolorystycznie.

PS
Znów wyjdę na marudę, ale na podstawie tego co widzę mogę ocenić, że grafik nie ma doświadczenie w projektowaniu logotypów.

Może zbyt konserwatywnie podeszła do tematu i lepiej jest jej dać wolną rękę przy projektowaniu. W sensie niech spróbuje coś samodzielnie zrobić od A do Z.

Dać wolną rękę w projektowaniu - tak, padła taka propozycja. Była to propozycja bardziej kosztowna. Graficzka zrobiła zgodnie z wytycznymi, przy których i tak daliśmy wolną rękę. To miało być odświeżenie, a nie nowe logo. To nie jest też wersja ostateczna, to znaczy nadal możemy wprowadzić poprawki, jeśli je ustalimy.

To, co możemy zrobić:

  1. Zostać przy starym i stare wyląduję na plakacie
  2. Pracować nad tym (ale bez zmian perspektywy), co jest ujętę w koszt (czyli np. poprawić kolorystykę, żeby była bardziej kontrastowa, ustawić litery, żeby było bardziej odpowiadające game of life).

Szybki apel: temat jest wrażliwy z kilku różnych powodów. Oceniamy tu cudzą pracę artystyczną i o ile rozumiem, że w grę wchodzą tu potencjalnie zmarnowane pieniądze, to robienie z tego kwestii osobistej nic nam nie da. Starajmy się rozmawiać bardziej o logo, niż o osobach.

Fakty są następujące:

  • graficzka dostała wolną rękę ALE specjalnie tłumaczyliśmy o co chodzi z łódką,
  • przed zapłatą dostaliśmy maila z warunkami i było tam wprost powiedziane, że zmiany typu “chcemy żeby nawiązanie do game of life było bardziej widoczne” są OK, ale “zaoraj i zrób od nowa” kosztuje dodatkowy hajs,
  • praca została wykonana, zwrotu pieniędzy nie dostaniemy i zgodziliśmy się na takie ryzyko wcześniej
  • ZTCW do tej pory tylko jedna osoba powiedziała, że podoba się jej nowe logo

Ja tylko dodam, że mój kuzyn który co prawda nie zajmuje się profesjonalnie grafiką ale ma graficzne doświadczenie i kilka projektów już za sobą powiedział że w razie czego może podjąć się redesignu za 200zł. Wiarygodności może mu dodać fakt, że zrobił pierwsze logo HSŁ (to z gliderem). Zrozumiem jednak, jeśli stwierdzimy że budżet na grafików na ten moment się wyczerpał.

@nikola co do dalszej pracy nad logiem - jak najbardziej jestem na tak, uznajmy aktualną wersję jako prototyp w którym podstawowych założeń już niestety nie zmienimy, ale może po zmianie kolorystyki i układu liter zacznie to wyglądać lepiej. Nie robiłbym sobie jednak dużych nadziei i dobrze byłoby, gdyby plakał wyglądał OK z oboma wersjami loga, bo dopóki nie zobaczymy, ciężko ocenić co z tego wyjdzie.

Nie rozumiem, dlaczego ktoś miałby się obrażać czy źle czuć z powodu tego, że logo komuś się nie podoba…

Dlatego, że wydaliśmy xyz zł na coś, co (przynajmniej moim, subiektywnym zdaniem – naprawdę niech nikt tego do siebie nie bierze) nie wyszło?

Zdarza się. Było wydane w dobrej wierze. Grafik też pewnie starała się jak umiała. Nie wszystko wszystkim zawsze musi się udawać.

Na ten moment zdecydowanie zostałbym przy logo obecnym (czy to tym od @kujaw, czy tym od @d33tah), ale oczywiście jeśli w ramach tego, co zapłaciliśmy, jest jeszcze szansa popróbować ten projekt ulepszyć i poprawić – myślę, że jak najbardziej warto spróbować. Zobaczmy, co z tego wyjdzie.

Ja poza przestawieniem liter i zmianą kolorystyki, na pewno zmienił też perspektywę. W obecnej wersji te kostki widać zdecydowanie za bardzo z boku – i to psuje czytelność napisu.

Logo powinno mieć też wersję pasującą do kolorystyki biało-szaro-zielonej, tak by można było je umieścić na naszej stronie WWW. Choć w codziennym zastosowaniu – bardziej podoba mi się kolorystyka jak w avatarze @kujaw’ka.

1 polubienie

Jak napisałam wcześniej, zmiana perspektywy to $$. Wiem, że mogę być stronnicza, ale IMO jest teraz dla mniej bardziej czytelnie, niż w pierwotnym logo, gdzie jako pierwszą literę czyta się “D”. Tak czy siak, poczekam jeszcze chwilę na feedback i przekażę graficzce.

Małą poprawka - to od kujaw i q3k, bo ja narysowałem szkic, a q3k to znumeryzował :stuck_out_tongue:

Zgadzam się, też dla mnie jest mało czytelne. Sam pomysł na logo w 3d moim zdaniem nie jest trafiony, nie widziałem od dawna loga w 3d.

Może ma, może nie ma, wydaje mi się, że nie jest naszym celem tutaj ocenianie osoby, tylko tego konkretnego projektu.

A z innej beczki - to jest temat o copy, a nie o logo :stuck_out_tongue:
[edit]
przekreśliłem swoją głupotę :slight_smile:

Jak źle wygląda logo na małym ekranie? Czy mogę dostać jakiś screen?

A odnośnie odniesienia się do ukladu game of life - chodzi konkretnie o to, prawda?

Tak, ale nie ta figura. Tzn. to jest defaultowo-HS-owe, a nam zależy na:

czyli łodzi

(to się może obracać).

2 polubienia

Co do copy to w czasie eksperymentowania z domain hackami wpadłem na prosty pomysł

hackujemy

W skrócie chodzi o to, że hackować można samemu, ale w spejsie hackujemy już razem, stąd nacisk na sylabę “my”. Na plakacie można to łatwo podkreślić boldem albo innym kolorem tej sylaby

3 polubienia