"luźne" spotkania HSŁ

Gdyby było zainteresowanie to mogę pogadać na temat bitcoin, kryptowaluty, blockchain. Mam w prowadzeniu talków na ten temat kilkuletnie doświadczenie.

4 polubienia

Założyłem pada: Propozycje tematów spotkań HSŁ - HedgeDoc

Fajnie by było przelecieć historyczne notatki ze spotkań, bo w ich trakcie dużo różnych pomysłów, jeśli chodzi o tematy kolejnych spotkań, padało, i to wszystko też na tym padzie spisać.

Spotkania nie są zabawne. Wymyśliłem więc kilka pomysłów na wydarzenia promujące nie tylko technologię, ale także zwiększające liczbę członków i pozycję stowarzyszenia w społeczności. Aby rozpocząć dyskusję, chciałbym poddać te pomysły pod głosowanie, aby zobaczyć, które z nich będą najpopularniejsze. Wszystkie komentarze są mile widziane.

  • Guest speaker once a year
  • Drum n bass night
  • Member presentations every two weeks for 3 months on your favourite topic/project/idea
  • ‘Open’ evening instead of ‘Meetings’
  • CoderDojo i.e. tech for kids aged 7-15
  • Spacer w naturze
  • English language evening
  • Arduino night
  • Raspberry pi night
  • ESP32/ESP8266 night
  • Blockchain/Cryptocurrency night

0 głosujących

1 polubienie

ok, can we somehow merge the discussions?

Wczoraj podczas spaceru padła sugestia (thx @asweeney), by oficjalnie ogłaszane spotkania (aktualnie – piątkowe) nazywać wprost “dniem otwartym”.

Argumentacja – ludzie mogą bać się przyjść, myśląc, że spotkanie jest przeznaczone tylko dla członków społeczności, lub też głównie dla nich. Nazwa “spotkanie” sugeruje, że spotyka się jakaś zamknięta grupa – a przecież to nie tak wygląda (w zasadzie – obecnie trochę tak wygląda, ale chyba niekoniecznie chcemy, by tak faktycznie było).

Dzięki za sugestię! Zmieniłem więc nazwę spotkania na meetupie z “spotkanie otwarte” na “dzień otwarty”:

Dopisałem też na szybko te dwa zdania w pierwszym akapicie:

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą aktywnością. Uczestnictwo jest darmowe.

Jeśli ktoś ma pomysł jak to lepiej ująć, proszę o info - albo jeszcze lepiej, zmianę prosto na meetupie jeśli ktoś ma uprawnienia :wink:

Tak tylko doprecyzuję, bo rozmawiałem z Andrew o tym co tu miał na myśli. Chodziło mu o to, że samo słowo “spotkanie” nie kojarzy się ze frajdą i dobrze byłoby się zastanowić nad użyciem innego. Określenie “dni otwarte” mi pasuje, ale chętnie usłyszę inne alternatywy :slight_smile:

Ja to zrozumiałem inaczej. Sugestia “dni otwartych” była, bo jak jest napisane “spotkanie”, to ludzie mogą się bać przychodzić, myśląc że to tylko dla członków, ludzi mocno zainteresowanych, czy coś. W wielu HS-ach to się nazywa “dniem otwartym”, i to ma sens.

A tym, że spotkania nie są zabawne, wydaje mi się, że Andrewowi chodziło po prostu o to, że gdy nie ma konkretnych tematów, spotkania nie są atrakcyjne dla ewentualnych ludzi z zewnątrz.

Ale najlepiej niech sam zainteresowany, czyli @asweeney, się wypowie… You may explain that in English, if you are not sure if your explanation in Polish will be clear for the others.

Dopisujcie swoje propozycje tematów spotkań (i ew. kto mógłby poprowadzić, tj. albo wy, albo wiecie, że ktoś inny się zgadza to zrobić; prelegent nie musi też przecież koniecznie być z HS-u) tutaj: Propozycje tematów spotkań HSŁ - HedgeDoc

Swoją drogą… ponawiam pytanie. Czy nie chcemy zmienić terminu? Wydaje się, jakby te piątki małej liczbie osób odpowiadały. Po raz kolejny na piątkowym spotkaniu pojawiłem się tylko ja, Andrew, i osoba z zewnątrz przyprowadzona przez Jacka :slight_smile: (tym razem inna, niż poprzednio – i super, ale smutno, że jest taka mała frekwencja wśród stałych bywalców).

Pozwolę sobie utworzyć taką niezobowiązującą i bezterminową ankietę:

Jestem w stanie regularnie lub w miarę regularnie przychodzić na spotkania, jeśli będą one odbywać się w…

  • poniedziałki
  • wtorki
  • środy
  • czwartki
  • piątki
  • soboty
  • niedziele

0 głosujących

TL;dr

Meeting can mean something official or formal. It’s not a good way to introduce new people to the group.

Long Version

In English, we say ‘I’m meeting my friend’ but we never say ‘I had a meeting with my friend’. The verb is informal but as a noun it is formal. So I was referring to the use of ‘meeting’ as a noun i.e. a formal event, something that friends don’t do.

2 polubienia

Zdecydowanie się zgadzam. Mając na uwadzę to, że Hakierspejs ludziom w ogóle nie jest znany, tematyka hakerowania również nie jest znana (chyba, że włamywanie się do banków :wink: ), to nazwa spotkania powinna być jak najbardziej zapraszająca. Taka właśnie… otwarta.
Dzień Otwarty, Otwarte Drzwi, czy coś w ten deseń automatycznie sugeruje, że to jest z myślą o ludziach z zewnątrz.
[edit]

Czy to nie kwestia lata/wakacji? Weekend aż prosi, żeby zrobić coś w plenerze, zamiast w pomieszczeniu.

2 polubienia

Z kolei zima ogólnie odbiera energię do robienia czegokolwiek, bo bardzo długo jest ciemno – a wtedy, kiedy jest jasno, i tak nie można z tego korzystać, bo jest się w pracy.

To kiedy my mamy w tym spejsie cokolwiek robić?