"luźne" spotkania HSŁ

Padła propozycja na mumble, żebyśmy podzielili spotkania na organizacyjne i luźne i przeplatać je co dwa tygodnie. Była też propozycja żeby zastanowić się, czy nie organizować luźnych spotkań w inny dzień tygodnia, żeby wyraźnie je odróżnić. Który dzień - albo dni - ci pasuje w jakimkolwiek stopnie?

Jaki dzień
  • Poniedziałek
  • Wtorek
  • Środa
  • Czwartek
  • Piątek
  • Sobota (od 15:00)
  • Niedziela (od 15:00)
  • Żadne rozwiązanie mi nie pasuje / zostawmy jak jest

0 głosujących

Czy możesz dodać opcję dla tych, którzy w ogóle nie są zwolennikami takiego rozróżniania?

@kpc w sensie nawet rozróżnianie na co drugi wtorek Ci nie pasuje?

Po prostu najbardziej odpowiada mi formuła ze sprawami organizacyjnymi przeplatanymi gadką o wszystkim.

Edit:
O, dzięki.

Swoją drogą, już widzimy, że formuła z wydzielaniem spraw organizacyjnych z reszty spotkania/spotkań się nie sprawdza, bo organizacyjne miały być tylko na początku. A minęło od początku spotkania 2,5 godziny, w międzyczasie był OT, i znów jest dyskusja o sprawach organizacyjnych.

Wygląda na to że piątek jest najbardziej prawdopodobnym terminem. 2 lutego mamy organizacyjne, fajnie byłoby 29 stycznia mieć spotkanie “luźne”. Problem w tym że ja wtedy wyjątkowo nie mogę być obecny. Czy ktoś chciałby ogłosić to spotkanie i je poprowadzić? Mamy jakiś pomysł co moglibyśmy w ramach takiego spotkania ogarnąć?

Swoją drogą – 2 spotkania na tydzień? Naprawdę?

Dla mnie nawet spotkania raz na tydzień co tydzień to za dużo. Czym innym są spotkania na żywo, ale takie calle, przynajmniej mnie, dosyć mocno obciążają psychicznie (co ciekawe, nie czułem tego obciążenia, gdy raz wbijałem się na wtorkowe spotkanie… przebywając w HS-ie). Z kolei jak mnie na spotkaniu nie ma, potem okazuje się, że zapadają na nim jakieś decyzje, o których nawet nie dostaję informacji…

Nie wiem, jak się inni na to zapatrują – ale skoro upieramy się na ten podział spotkań na organizacyjne i nieorganizacyjne (choć ja nie wierzę w to, że uda nam się tego podziału dotrzymać i nie poruszać spraw organizacyjnych na spotkaniach nieorganizacyjnych… tak, jak było w ten wtorek, na sprawy organizacyjne miał być początek, a ostatecznie takie sprawy były też dyskutowane pod koniec) – to według mnie sensownym kompromisem mogłoby być robienie ich naprzemiennie. W jednym tygodniu organizacyjne we wtorek (chyba, że także i przy tych spotkaniach ludziom będą bardziej odpowiadać piątki), w drugim nieorganizacyjne w piątek. I tak na przemian.

Co wy na to, by zrobić ankietę?

Dokładnie o to chodziło - co drugi tydzień w piątki luźne spotkania, co drugi tydzień we wtorki organizacyjne. A kwestię decyzyjności “za plecami” przynajmniej częściowo rozwiązałoby lepsze komunikowanie agendy z wyprzedzeniem.

1 polubienie

No i jeszcze pilnowanie, by nie podejmować decyzji poza agendą (poza takimi w stylu “to rozważymy/przeankietujemy”).

Tak, ale tu nie będę ukrywał że średnio mi to wychodzi, więc przyda mi się pomoc pozostałych uczestników mumble.

1 polubienie

Ej ale luźne spotkania to można i codzinnie robić xD kwestia tego, czy komuś się chce o czymś gadać :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Można, ale problem w tym, że jak ktoś takiego spotkania nie zwoła i nie poprowadzi, to go nie będzie. Raz chyba tylko zdarzyło nam się mieć luźne spotkanie tak totalnie spontanicznie, zresztą, popraw mnie jeśli się mylę, ale chyba przez ciebie zapoczątkowane.

1 polubienie

Tzn ja szukam opiekuna spotkania bo bodajże @olewales powiedział że kiedy akurat raz przyszedłem na spotkanie spóźniony godzinę, to szło średnio. Jeżeli inni wtedy obecni mają inne zdanie, to możemy w ramach eksperymentu ogłosić spotkanie w najbliższy piątek - ja po prostu nie mogę się pojawić.

Jeszcze jak można!
Tak, ja wziąłem ukulele i zacząłem barkę śpiewać! :):slight_smile: Dzięki temu nawiązaliśmy bliższą znajomość z bellem i zobaczyliśmy hskrk od wewnątrz, a potem to już nie pamiętam, tak dobrze było xD

Tak było! Dzięki temu udało nam się zorganizować przegląd instalacji elektrycznej i otrzymać wsparcie w temacie statutu i rejestracji stowarzyszenia!

Czyli Bóg istnieje. Trzeba będzie znowu zaśpiewać Barkę :slight_smile:

W nawiązaniu do mojego dzisiejszego posta na liście mailingowej, poszerzyłem ten temat, wywalając pytanie “w które dni się widzimy” z pierwszego posta.

Zapraszam do burzy mózgów tutaj ^^

Mam dwie propozycje tematów, bardzo tendencyjne bo akurat to mnie aktualnie jara :wink:

  • rekonesans sieci, w końcu chyba nikt z nas nie zna się na tym lepiej od @d33tah
  • https://www.hackthebox.eu/ - można wspólnymi siłami spróbować rozpracować jakąś łatwą maszynę, niekoniecznie musi być akurat z tego serwisu
2 polubienia

Pomysł z hackthebox mi się podoba, kiedyś widziałem takie fajne na poziomie totalnie początkującym - może wspólnymi siłami nauczylibyśmy się podstaw wykorzystywania błędów ochrony pamięci :wink:

Przyszło mi do głowy, że moglibyśmy rozpracować jakieś entry level CTFy. Spodziewam się że szybko jakieś znajdziemy, a jeśli utkniemy - można poszukać write-upów jako wskazówek.

A tak z totalnie innej beczki, kolejny pomysł na zasadzie “nie wymaga dużo przygotowania”: kiedyś prowadziłem meetupa “nauczmy się programować w Rust”. Formuła była taka, że:

  1. uczestnicy nie umieją w Rust (ale często umieją w innych językach)
  2. prowadzący nie umie w Rust, ale jego laptop jest podłączony do projektora,
  3. wymyślamy jakiś problem na miarę naszej dotychczasowej wiedzy,
  4. kminimy razem, posiłkując się też IRCem, dokumentacją, StackOverflow

Co Wy na to?

1 polubienie

Cześć!
Byłem dopiero raz na piątkowym spotkaniu, ale pozwolę sobie dodać parę słów ode mnie.
Podoba mi się pomysł z CTF’ami. Wspólne rozwiązywanie problemów powinno zachęcić użytkowników do aktywności. Poza tym zadań jest na tyle dużo, że można nimi zapełnić spotkania w piątki, gdy nie ma innego pomysłu na temat spotkania przez dobre kilka tygodni.
Druga koncepcja z poznawaniem nowych technologii tez wydaje się interesująca, ale biorąc całkowicie nowy temat na warsztat trzeba będzie rozłożyć działania na conajmniej kilka spotkań, żeby wgryźć się w szczegóły i ewentualnie stworzyć jakiś bardziej zaawansowany projekt.

4 polubienia