Marketing i szukanie członków

Tradycyjnie jaram się naszym potencjalnym logiem z dwóch powodów :smiley:

Taki koncept mi wpadł do głowy, może ktoś podchwyci.


SVG:
https://matrix.hackerspace.pl/_matrix/media/r0/download/hackerspace.pl/nLrTtqYqxMkFAqUMLOvueTOL

1 polubienie

podoba mi sie ta koncepcja i podoba mi sie ten lo-fi vibe z tego wykonania xD

2 polubienia

To jest tylko przedstawienie konceptu, a nie prawdziwy plakat. XD

Nawiązując do listy Spotkanie z graficzką - podsumowanie z kosztorysem - Łódz - Hackerspace.pl Lists , myślę, że możemy sobie pozwolić na odświeżenie loga i projekt plakatu.

1 polubienie

TL;DR ~300 PLN dla grafika to nie jest stawka. Więc robi to albo charytatywnie i bierze kasę bo z definicji bierze kasę za pracę (w tym wypadku symbolicznie), albo jest niedoświadczona (graficznie i/lub cenowo), albo dostaniemy coś na odpierdol się.

IMO warto, bo nawet jak spalimy kasę to przynajmniej będziemy mieli plakat na najbliższe wydarzenie.

1 polubienie

Nie wiem, czy zmiana logo jest w ogóle warta czegokolwiek, dopóki nie zaczniemy robić więcej niż dwa wydarzenia rocznie. I na tym moim zdaniem powinniśmy się o wiele bardziej skupić - plakat i robienie wydarzeń.

Hej, słyszałam że nie mamy dużego budżetu na grafika?

  1. Graficzka jest moją znajomą i myślę, że to wpłynęło na cenę
  2. Graficzka ma doświadczenie, widziałam jej prace
  3. Na tru weri profeszjonal grafika lub graficzkę nie stać nas, ale nasze potrzeby nie są też bardzo wygórowane, więc takiej osoby nie potrzebujemy.
2 polubienia

Hej

Narysowałem propozycję logo (w sumie to nawet 2). Wydaje mi się troche bardziej przejrzysta. Co wy na to ?


hs ldz logo boat color

hs ldz logo boat color2

hs ldz logo boat color3

hs ldz logo boat
hs logo big
hs logo big

1 polubienie

są podwójne svg+png

Fajne, ale…

Według mnie bardziej jako jakiś motyw do plakatu, kontur w tle, czy coś – niż właściwe logo.

Dlaczego?

Bo wydaje mi się (i myślę, że chyba graficy się ze mną zgodzą, bo chyba też gdzieś coś takiego czytałem), że tekst w logo musi być jak najprostszy. Może mieć jakąś odjechaną formę graficzną, ale powinien być łatwy do szybkiego odczytania.

A ten prompt… Nie wiem, co wy na ten temat sądzicie, ale jest zbyt skomplikowany.

Nadal – powtórzę, że projekt (jeden i drugi) jest bardzo fajny, i można go spokojnie wykorzystać do jakichś celów innych, niż samo logo.

Bardziej chyba przypada mi do gustu to z trybikiem – ale to z łódką ma coś, co można uznać za lokalny motyw – a chyba wszystkie HS-y w Polsce takie motywy w logo mają (np. Warszawa ma syrenkę).

[celem tego posta nie jest obrażanie nikogo ani nic w tym rodzaju, po prostu staram się dokonywać konstruktywnej krytyki, byśmy w końcu jakieś sensowne logo mieli… aczkolwiek w sumie nie wiem, czy w miarę szybko znajdziemy coś lepszego, niż dwa loga, które mamy aktualnie]

hs ldz logo boat color 3
hs ldz logo boat color 2
hs ldz logo boat 5
hs ldz logo boat 4
hs ldz logo boat 3
hs ldz logo boat 2
hs logo big
hs logo big 5
hs logo big 4
hs logo big 3
hs logo big 2
hs ldz logo boat
hs ldz logo boat color3
hs ldz logo boat color3 5
hs ldz logo boat color3 4
hs ldz logo boat color3 3
hs ldz logo boat color3 2
hs ldz logo boat color2
hs ldz logo boat color2 5
hs ldz logo boat color2 4
hs ldz logo boat color2 3
hs ldz logo boat color2 2
hs ldz logo boat color
hs ldz logo boat color 5
hs ldz logo boat color

2 polubienia

Elo,

Na ostatnim spontanicznym spotorgu z tematem przewodnim pt “sposoby na rozwój spejsu”, wspólnie z Aleksym, kpc oraz Tomkiem ustaliliśmy m.in. że fajnie byłoby spróbować ponownie zadbać o media. Głównym problemem na który zwrócił uwagę opiekujący się naszym fejsem Tomek jest to, że często po prostu brakuje nam materiałów do zamieszczania. Nie musi to być nic dużego, udanego ani nawet nagranego w spejsie - chodzi po prostu o to, żeby pokazać że społeczność żyje i zrobić efekt kuli śnieżnej.

Ja, jak to ja, wymyśliłem żeby spróbować ten problem rozwiązać pisząc nowego bota. Widzę to tak: obserwowałby on at.hs-ldz.pl i raz na jakiś czas pingał ludzi z pytaniem “Hej, nad czym pracowałeś/aś? Możesz podrzucić jakieś zdjęcie i jakiś krótki komentarz?”. Po otrzymaniu odpowiedzi przekazywałby ją do naszej grupy social media, aktualnie AFAIK złożonej wyłącznie z Tomka. Dzięki temu kiedy w przyszłości zgłosi się nam ktoś chętny/a do ogarniania Mastodona, wystarczyłoby dodać go do listy osób którym bot coś forwarduje. Co Wy na to?

A tak poza tym, padło postanowienie żeby co miesiąc kupować po jednym regale do spejsu aż uzbieramy ich wystarczająco. To dobry moment żeby wskrzesić naszego scrapera olx.pl. Z tego co pamiętam nie działał OOTB, pewnie trzeba będzie go ciut pohaczyć.

Ktoś chce popracować ze mną nad którymś z tych projektów? Mogę na to wygospodarować czas na spotkaniach spejsowych (zwłaszcza tych nieoficjalnych) i potencjalnie w czwartki po popracy.

Pozdro,

d33tah