Maturalny hackathon?

Kujawek zarzucił pomysł na naszym chacie:

Podoba mi się ten pomysł na promocję - bawienie się w kodzenie na maturalnych zasadach brzmi jak dodawanie sztucznych ograniczeń, żeby pisanie prostego programu było większym wyzwaniem. Pytanie tylko: jak dotrzeć do licealistów, którzy będą pisać maturę z informatyki?

  1. Może jest jakaś grupa na Facebooku dla osób zdających tę maturę?
  2. Można odezwać się do szkół, w których jest szansa na takich maturzystów (licea z mat-infami i technika z technikiem informatykiem). Tylko IMO trzeba uważać z odpowiednim przedstawieniem się, kim jesteśmy i jakie mamy zamiary, bo odbiorcami tych maili do szkół (tzn. potencjalnie przekazującymi od nas informacje) będą normiki, którym hacking będzie się kojarzył tylko z łamaniem zabezpieczeń.
  3. W Łodzi instytucją, która zawsze (przynajmniej za moich czasów) organizowała dla uczniów gimnazjów i liceów różnego rodzaju związane z informatyką zajęcia dodatkowe (kiedyś funkcjonowało tam coś takiego, jak “Akademia Młodych Twórców”), jest Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego na Kopcińskiego. Może jakoś przez nich? Jeśli nawet nie pod kątem matury, to może to być potencjalne źródło hakerów. Na pewno ŁCDNiKP jest “w mocy” rozesłać maile do wszystkich szkół w Łodzi i nie wiem, czy nie w województwie.

Co do Facebooka, na szybko znalazłem:
https://www.facebook.com/groups/548664588804107/ (ogólnomaturalna – pewnie będzie mało osób zainteresowanych informatyką) – 58k członków
https://www.facebook.com/groups/245775079440673/ – 326 członków

Matura z informatyki jest 17 czerwca, więc czasu żeby coś ogarnąć nie mamy może bardzo mało – ale nie mamy też dużo (zakładając, że chcemy zdążyć przed nią).

Dzięki za przypomnienie o Akademii Młodych Twórców! Właśnie rozmawiamy o tym na chacie - link do loga tutaj:

TODO: streścić wnioski z rozmowy

Razem z Nikolą napisaliśmy list do Akademii Młodych Twórców, w którym proponujemy współpracę. Jest na padzie: https://pad.hs-ldz.pl/W4QOvsNeSVWTx4cFEamYRw?both#

Dałem to za loginwallem, żeby się nie indeksowało w Google. Poza rejestracją na padzie nie potrzeba żadnych dodatkowych uprawnień.

List wysłany. Dam znać, jak dostanę odpowiedź.

1 polubienie

Dostałem odpowiedź. Jest tutaj - tak jak poprzedni link, wymaga logowania, bo nie chcę żeby się zaindeksowała na Google: https://pad.hs-ldz.pl/44H2-OvUQMazGNv1a2HLcQ#

1 polubienie