Monitory dla spejsu - kupujemy?

@gazowany_smalec mówi że Deloitte ma do sprzedania monitory hdmi 24’’ po 50 i 27’’ po 100. Z nóżkami. Ogólnie powinniśmy oszczędzać hajs na remont, ale oferta jest bardzo atrakcyjna. Bierzemy po jeden-dwa?

  • tak
  • nie

0 głosujących

Ja jestem za, szczególnie te duże 27 cali.

Za pięknie miało być, ale 24 cale za 100 zł… czy to nie jest nadal całkiem dobry deal?

2 polubienia

Jest

@kpc @kujaw @d33tah

Pingam bo muszę dziś dać odpowiedź - jakie monitory bierzemy i ile?

Nie wiem, czy to pomoże przy wybieraniu, ale odpadają LG W2240sv oraz iiyama e2480hs-b1 ze względu na matryce TN. Reszta to IPS-y, więc tylko trzeba ustalić jaki rozmiar odpowiada i ile sztuk: są trzy 22-calowe, dwa 23-calowe i dziewięć 24-calowych - wszystkie Full HD, także IMO można pójść w mniejsze monitory

2 polubienia

A jak wygląda sytuacja z kasą w kontekście remontu?

Update: właśnie dowiedziałem się że monitory zostały już sprzedane, ale nic straconego - w najbliższych tygodniach będzie kolejny “rzut”. Narazie tylko ustalmy proszę ile ich potrzebujemy, konkretne modele ustalimy jak już będziemy wiedzieć jakie konkretnie są na sprzedaż - git?

Tak że na pewno i tak będziemy musieli zrobić crowdfunding. Więcej info w środę na spotorgu. Na szybko mogę podlinkować tutaj: Finanse HSŁ - dashboard

Te dwie pozycje można wygospodarować na remont (jest to około 10-25% naszych potrzeb, zakładając że nic dużego nie pójdzie źle):

Autorezerwacja (od 11 listopada 2020) 4200 zł
Wyrównanie ze starym stanem 327.83 zł

Szczerze? Jednak bym się wstrzymał z “przydasiami”, dopóki nie skończymy remontu z dwóch powodów:

  • nieco mniej rzeczy do przenoszenia
  • im większy budżet mamy dostępny już teraz, tym szybciej zaczniemy z samym remontem

Monitory zawsze można nabyć później, nie jest to jakiś rzadki ani pilnie potrzebny towar.

5 polubień

Jeśli faktycznie jesteśmy i tak na minusie z kasą na remont (pomimo, że obniżyli nam czynsz i sporo kasy udało się zaoszczędzić przy instalacji elektrycznej), to chyba lepiej ich teraz nie kupować.

1 polubienie

Tak, zmieniam głos na „nie” :slight_smile: