Nick czy username

Jakiego identyfikatora użytkownika ma używać bot mostkujący przy prezentacji wiadomości transferowanych z innego czata? (na Telegramie z Matrixa, na Matrixie z Telegrama)?

Mamy dwie opcje.

  1. Nazwa użytkownika (username)
    – unikalna dla danej osoby
    – nie można jej zmienić bez zmiany konta na nowe
    – z zasady pełni raczej rolę informacji technicznej, nie jest bezpośrednio prezentowana w oknie czatu “natywnego” komunikatora
    – ale na Telegramie użytkowników pinga się właśnie po username, a nie po nicku

  2. Nick (pseudonim, przydomek… wiadomo, o co chodzi)
    – nieunikalny ani w skali danego komunikatora, ani danego czatu (dwie osoby mogą mieć ten sam) – więc rodzi takie ryzyko, że ktoś może się podszyć pod inną osobę
    – na Matrixie da się ustawić pusty i niestety nie widzę w Matterbridge opcji, by wtedy w drodze wyjątku brał pod uwagę nazwę użytkownika
    – można go zmieniać i jest z założenia tym, czym faktycznie chce się przedstawiać dany użytkownik
    – jest też tym samym, co jest wyświetlane przy poście danego użytkownika w “natywnym” komunikatorze

Dotąd dla użytkowników z Matrixa na Telegramie prezentowaliśmy nicki, dla użytkowników z Telegrama na Matrixie nazwy użytkownika. 1,5 godziny temu zmieniłem konfigurację tak, że dla użytkowników z Telegrama na Matrixie prezentujemy nicki. Ale jest osoba, która wolałaby, żeby na Telegramie dla użytkowników z Matrixa była prezentowana nazwa użytkownika.

Tego problemu nie rozwiążemy chyba inaczej, niż głosowaniem.

Co chcemy prezentować przy “mostkowanych” postach na czacie?
  • nick
  • username
0 głosujących

Username, bo wtedy @ ma szansę działać. Also słyszałem że nicki sprawiają że mamy kilku Kacprów i ne wiadomo który napisał.

Tak, teraz kompletnie się pogubiłem kto jest kim XD. Np. jak wczoraj do czatu dołączył Piotr to nie mam żadnej możliwości odróżnić go od naszego Piotra, oboje wyświetlają się tak samo.

Dobra, widzę, że lobby pro-username jest bardzo silne. To później zmienię tak, by po obu stronach był prezentowany username.

1 polubienie

A byłaby możliwość żeby wyświetlać np. username i nick po nim w nawiasie?

Wszystko się da, ale out of the box tak na szybko nie kojarzę, by Matter bridge miał taką opcję. Poza tym ludzie narzekali już na nadmiar informacji w polu nadawcy wiadomości, gdy np. było prezentowane, z jakiego komunikatora wiadomość jest forwardowana.

Z tego co pamiętam to ma, coś w stylu “remote nick format”.

A w razie czego mogę w 15min dodać to do Matterbridge, pomagałem kiedyś współpracownikowi z dodawaniem integracji :slight_smile:

Ma, ale dostępne tam makro {NICK} reprezentuje albo nick, albo nazwę użytkownika, zależnie od ustawienia innej opcji :slight_smile:

Rozumiem, że dorobienie tej opcji to pewnie 5 minut roboty, ale z drugiej strony nie wiem, czy chcemy takiej spatchowanej wersji używać, chyba że będziesz tego forka utrzymywać i aktualizować za każdym razem, jak wyjdzie aktualizacja “głównej” wersji.

Chyba, że zrobić pull requesta do głównego repo i liczyć na to, że go zmerge’ują.

Przełączyłem mostek po obu stronach na używanie username’ów.

Tylko jeśli chodzi o wyświetlanie wiadomości z Matrixa na Telegramie, prezentowana jest pełna nazwa – login razem z serwerem.

To jest okej, czy chcemy wyciąć nazwę serwera?

Teoretycznie jeśli ją wytniemy, wracamy do problemu, że można się pod kogoś podszyć :slight_smile: