Optymalizacja spejsowej przestrzeni

Narysowałem spejs w OpenSCAD tak żeby było łatwiej pokminić jak lepiej zorganizować naszą przestrzeń.


HackerSpace.scad (2,7 KB)

Pierwsza propozycja to taka by przenieść stanowisko do lutowania w róg pomieszczenia na stół 1.
Stanowisko lutownicze w przejściu jest raczej niefortunne ze względu na możliwość potrącenia osoby lub po prostu mijania się i wstawania od stanowiska.

Propozycja 2:
Drukarki 3D przenieść na stół 3

Propozycja 3:
Drukarkę laserową przenieść pod stół 4

Propozycja 4:
Porządki na szafach, przenieść pudła spejsowiczów do prawej szafy , lewą przeznaczyć tylko na graty i narzędzia - obecnie jest to pomieszane.

3 polubienia

Możemy też w końcu zrobić porządki na tych szafkach przy wejściu na których mamy pełno jakichś desek itp. Nikt z nich nie korzysta i chyba nie będą potrzebne. Możnaby tam przenieśc pudła spejsowiczów i byłoby jeszcze więcej miejsca w głównym pomieszczeniu.

To dobry pomysl, pytanie czy mozemy te dechy zutylizowac czy to nie sa jakies klamoty landlorda ? @d33tah ?

Klamoty landlorda. Pingnij mnie jutro, to go spytam jeszcze raz czy możemy się tego pozbyć. Ostatnio o to pytałem na prośbę Aleksego, ale odpowiedź była nie do końca precyzyjna :"P

@d33tah przypominam sie :slight_smile:

Według mnie szkoda te dechy wyrzucać, bo w przyszłości się mogą przydać do jakichś projektów okołostolarskich. Ale fakt, że zabierają miejsce, a może wykorzystując zajmowaną przez nie przestrzeń, dałoby się trochę odgracić spejs…

W sumie ten sam temat jest z tą lodówką. Nawet bardziej, bo ona masakrycznie tam miejsce zabiera.

Ewentualnie… może ktoś ma miejsce, by móc to przechować?
(tzn. przede wszystkim te płyty meblowe)

No bo szkoda wyrzucać, a na ten moment to chyba jedyna opcja.

Lub wystawić na OLX, może ktoś weźmie (chyba lepsze to, niż wyrzucanie).

W sumie tak jak patrzę, to jest sporo warte… Płyta laminowana, wzór dąb craft złoty, gr. 18 mm kupuj w OBI

1 polubienie

Poszedł mail: “W składziku na Zielonej 30 jest sporo desek i innych rzeczy, które w sumie mogłyby mieć jakąś wartość, ale w tym momencie ich nie potrzebujemy i zajmują miejsce. Czy możemy się ich pozbyć, czy wolałbyś je sam zabrać?”. Dam znać co odpisze.

Dostałem taką odpowiedź:

Możecie usunąć tylko jakoś ładnie je poukładajcie koło kosza tak by łatwo je mogli zabrać . Jeżeli chodzi o chłodziarkę to zadzwońcie do jakiegoś serwisu z OLX to zabierze na części - zostawcie tylko aluminiowy pochłaniacz możecie go jakoś ułożyć nad toaletą wraz ze zlewem.

No to teraz pytanie, co z tym robimy, bo wyrzucanie czegoś, czego metr kwadratowy jest wart pewnie ze 30 zł (dobrze by było zmierzyć i zinwentaryzować, ile tam tego jest) brzmi słabo.

(w Obi 60 zł, ale to nowa płyta docięta w kształt i wymiary, jak klient sobie zażyczy – tutaj to mamy we w miarę małych kawałkach, miejscami podziurawione, i w niemodnym kolorze – dlatego podzieliłem cenę na pół)

Jak ci zależy pakuj do domu, nikt z tym tyle czasu nic nie zrobił i daje sobie rękę uciąć że dalej nikt z tym nic nie zrobi, to bedzie po prostu element stały wyposażenia.

3 polubienia