Przywitaj się z Hakierspejsem Łódź!

Hmm, ostatecznie nie napisałem tutaj nic od momentu założenia forum. Czas to poprawić!

Jestem Piotr, urodzony w Łodzi, całe życie mieszkałem w Łodzi, przenoszę się tylko między dzielnicami. Spejs odkryłem po poście na /r/Polska. Chyba.

Programuję od dzieciaka (2 klasa podstawówki), a od 2012 pracuję jako freelancer w ogólnie pojętym “product development”, praktycznie od początku pracy specjalizując się w Go. Wybranie nietypowej (wtedy) technologii umożliwiło mi przyspieszenie kariery i praktycznie skakałem po najwyższych możliwych stanowiskach w startupach, aż w końcu trafiłem w grudniu 2018 do Keybase, które w maju 2020 zostało wykupione przez Zooma. I tak właśnie od 2020 zajmuję się implementacjami kryptografii w amerykańskim korpo na jakimś poziomie nad seniorem.

Oprócz Go klepię w tym co trzeba. React/TS, C, Python itd. W tym momencie już samo programowanie przestało mnie jakoś specjalnie rajcować, od 2018 zacząłem ścigać się samochodami, a od momentu zmiany pracy zacząłęm interesować drukiem 3D, potem mechaniką, elektroniką, obróbką CNC, automatyką…

Większość hobby realizuję w ramach swojej agencji consultingowej, gdzie prowadzę kilka większych projektów i to, co wpadnie mi do głowy, “reinwestując” (a przynajmniej tak sobie mówiąc) pieniądze w nowe projekty. W tym momencie mam już ich dziesiątki, większości nie kończę.

Po namowie zacząłem tworzyć project logi na forum - na razie jest Turbo Mazda MX-5 Miata na tor - czyli jak zrekompensować brak umiejętności technologią (i stertą pieniędzy) - #2 przez pzduniak, zobaczymy na ile starczy mi motywacji :slight_smile:

3 polubienia