Przywitaj się z Hakierspejsem Łódź!

Pomyślałem, że przydałby nam się wątek powitalny, gdzie każde z nas mogłoby się przedstawić - zarówno dla innych członków spejsu, jak i osób które lurkują ale chciałyby nas lepiej poznać :wink:

Proponuję 1 post na osobę plus ewentualne rozwinięcie tematu w oddzielnych wątkach. Jeśli nie wiesz co napisać, wybierz coś z tych pytań:

  • jak się nazywasz?
  • skąd jesteś?
  • czym się zajmujesz?
  • czym się interesujesz?
  • jak trafiłeś/aś do spejsu?

(wątek inspirowany podobnym tematem na forum HS Pomorze)

3 polubienia

Pozwolę sobie zacząć:

Hej, jestem Jacek, założyciel Hakierspejsu :wink: Jestem z Łodzi, obecnie mieszkam na Retkinii. Pracuję jako inżynier oprogramowania w firmie zajmującej się kombinacją data science oraz security. Mam za sobą kilka podejść do różnych hobby, aktualnie od kilku lat razem z @marti uczę się języka chińskiego i ćwiczę mindfulness.

:notes: Ulubiona muzyka: mieszanki rocka z rapem albo elektroniką (nu-metal, industrial metal), trip-hop, dream pop, electropop, różne wariacje chillstepowe, muzyka relaksacyjna.

:movie_camera: Filmy/seriale: najchętniej oglądam sci-fi, obecnie: Narcos oraz Abstrakt: Sztuka Designu.

5 polubień

Hejka, jestem Martyna, szerzej znana jako Marti :tipping_hand_woman:t2:. Współzałożycielka Hakierspejsu. Mieszkam pod jednym dachem z @d33tah :speak_no_evil:

Na co dzień pracuję w firmie transportowej, w październiku zacznę 3. rok studiów :upside_down_face:

Moje zainteresowania to nauka języków obcych, logistyka i gotowanie :3

Obecnie uczę się do egzaminu FCE z języka angielskiego, a od roku też chińskiego :upside_down_face:

Muzyki słucham każdej po trochu, oprócz jazzu i disco polo (to drugie jest fajne w klubie, albo na weselu, a nie w samochodzie kiedy wracasz z pracy), a z filmów oglądam wszystko po trochu, oprócz horrorów :upside_down_face:

5 polubień

To żeby Jackowi nie było smutno to ja dorzucę 3 zdania o sobie.
Mam na imię Tomek z miasta na 2 litery (jak ktoś nie łapie żartu to “Uć”), na co dzień zajmuje się systemami śledzenia produktu jako inżynier automatyk.

Moim głównym hobby jest krótkofalarstwo i szeroko pojętą radiotechnika, także elektronika.
Do tego telegrafia, a tak uściślając praktycznym jej wykorzystaniem na pasmach radiowych (prowadzę stronę titawa.pl o telegrafii)
Poza tym trochę fotografii (jeszcze tej analogowej), gry na instrumentach, lazikowania, jazda motocyklem, rowerem i pewnie kilka innych :slight_smile:

Do spejsu trafiłem właśnie przez kolegów z HKS Kraków ktorzy są związani z krótkofalarstwem, choć samą ideę znam od dawna i dla mnie od zawsze kojarzy się z dość romantycznym wolnosciowo-anarchistycznym podejście do wymiany wiedzy nie tylko technologicznej.

5 polubień

Cześć jestem Michał. Mieszkam w Łodzi i interesuję sie technologiami, elektroniką i wszelkiej maści gadzetami. Na codzień pracuję w fabryce jako operator maszyn. O was dowiedziałem sie z ogłoszenia na szybie lokalu przy zielonej :wink:

8 polubień

Cześć :slight_smile: Jestem Beniamin. Interesuję się programowaniem, systemami rozproszonymi, open source, *nixami, metodami autoryzacji w sieci i jestem trochę krypto-nerdem (mam kartę openpgp xD). Mieszkam w łodzi, jestem członkiem hakierspejsu oraz “zasiadam” w zarządzie. Adwokatuje golangowi w spejsie, napisałem w nim naszego ata, a ostatnio z nudów zerkam w stronę elixira (mamy elixirowego bota na ircu :smile:) i grafowych baz danych.

Po godzinach taplam się w kałużach razem z moim rudzielcem.

Zapraszam na moją stronę www :wink:.

5 polubień

Pozdrowienia dla rudzielca :slight_smile:

4 polubienia

Cześć, jestem Mariusz, mieszkam na Widzewie, pracuje jako .net developer.

Czym się interesuje:
Wszystkim, przez co niestety nigdy nie mam na nic czasu. Interesuje mnie gotowanie, fotografia, grafika 3d, programowanie, gadżety różnej maści. W wolnych chwilach lubie dłubać jakieś pierdółki 3d - raz na 5 lat nawet coś wydrukuje (nie mam własnej drukarki, więc zlecam).

Czasami coś sobie zakodzę (teraz np. pisze proste api do kontrolowania pc-ta za pomocą asystenta googla z telefonu, ale to jest bardzo początkowy projekt).

Kiedyś interesowały mnie też elektryczne/elektroniczne tematy, niestety jestem strasznie nieogarnięty jeśli chodzi o jakiekolwiek tematy związane z elektroniką, nie potrafie nawet przylutować dwóch kabelków - szczytem moich umiejętności było serwo podpięte do kamerki internetowej, a kamerka do raspberry pi 2 raspberry pi połączone z serwem na którym była kamerka internetowa. Napisałem jakiś prosty kodzik który miał w teorii śledzić ruch, ale w praktyce r-pi nie nadążało przetwarzać obrazu wystarczająco szybko, a ja nie ogarniałem tematu na tyle dobrze, żeby zrobić to porządnie - możliwe, że kiedyś do tego jeszcze wrócę :slight_smile:

Ah! Za młodu miałem Amigę, więc komputer ten darzę wyjątkową sympatią po dziś dzień :slight_smile:

W czym moge pomóc:
Tak jak mówiłem, tematy c#/backend, jakieś proste rzeczy 3d (robię w blenderze, więc precyzyjne rzeczy nie są jego domeną), mogę też pomóc w wektorówkach, logach, realizowaniu pomysłów - bo sam raczej nie mam na tyle umiejętności żeby samemu od zera zaprojektować.

Jak trafiłem:
Znajomy zapytał mnie gdzie kiedyś coś tam drukowałem na drukarkach 3d, probówałem powiedzieć mu o Fablabie z WIMY, ale nie pamiętałem jak Fablab się nazywal (ta pustka w głowie, gdy chcesz sobię przypomnieć słowo, i czujesz jak neurony błyskają, ale nic nie dochodzi do świadomości, brr!), więc pomyslalem, ze zagooglam. Oczywiscie, zamiast wpisac “makerspace”, wpisalem z jakiegos powodu “hackerspace” i tak oto jestem :slight_smile:

6 polubień

Cześć Meri, jak widać poczta pantoflowa też działa :smiley:

1 polubienie

Hmm, ostatecznie nie napisałem tutaj nic od momentu założenia forum. Czas to poprawić!

Jestem Piotr, urodzony w Łodzi, całe życie mieszkałem w Łodzi, przenoszę się tylko między dzielnicami. Spejs odkryłem po poście na /r/Polska. Chyba.

Programuję od dzieciaka (2 klasa podstawówki), a od 2012 pracuję jako freelancer w ogólnie pojętym “product development”, praktycznie od początku pracy specjalizując się w Go. Wybranie nietypowej (wtedy) technologii umożliwiło mi przyspieszenie kariery i praktycznie skakałem po najwyższych możliwych stanowiskach w startupach, aż w końcu trafiłem w grudniu 2018 do Keybase, które w maju 2020 zostało wykupione przez Zooma. I tak właśnie od 2020 zajmuję się implementacjami kryptografii w amerykańskim korpo na jakimś poziomie nad seniorem.

Oprócz Go klepię w tym co trzeba. React/TS, C, Python itd. W tym momencie już samo programowanie przestało mnie jakoś specjalnie rajcować, od 2018 zacząłem ścigać się samochodami, a od momentu zmiany pracy zacząłęm interesować drukiem 3D, potem mechaniką, elektroniką, obróbką CNC, automatyką…

Większość hobby realizuję w ramach swojej agencji consultingowej, gdzie prowadzę kilka większych projektów i to, co wpadnie mi do głowy, “reinwestując” (a przynajmniej tak sobie mówiąc) pieniądze w nowe projekty. W tym momencie mam już ich dziesiątki, większości nie kończę.

Po namowie zacząłem tworzyć project logi na forum - na razie jest Turbo Mazda MX-5 Miata na tor - czyli jak zrekompensować brak umiejętności technologią (i stertą pieniędzy) - #2 przez pzduniak, zobaczymy na ile starczy mi motywacji :slight_smile:

3 polubienia