Przywitaj się z Hakierspejsem Łódź!

Pomyślałem, że przydałby nam się wątek powitalny, gdzie każde z nas mogłoby się przedstawić - zarówno dla innych członków spejsu, jak i osób które lurkują ale chciałyby nas lepiej poznać :wink:

Proponuję 1 post na osobę plus ewentualne rozwinięcie tematu w oddzielnych wątkach. Jeśli nie wiesz co napisać, wybierz coś z tych pytań:

• jak się nazywasz?
  • skąd jesteś?
  • czym się zajmujesz?
  • czym się interesujesz?
  • jak trafiłeś/aś do spejsu?

(wątek inspirowany podobnym tematem na forum HS Pomorze)

2 polubienia

Pozwolę sobie zacząć:

Hej, jestem Jacek, założyciel Hakierspejsu :wink: Jestem z Łodzi, obecnie mieszkam na Retkinii. Pracuję jako inżynier oprogramowania w firmie zajmującej się kombinacją data science oraz security. Mam za sobą kilka podejść do różnych hobby, aktualnie od kilku lat razem z @marti uczę się języka chińskiego i ćwiczę mindfulness.

:notes: Ulubiona muzyka: mieszanki rocka z rapem albo elektroniką (nu-metal, industrial metal), trip-hop, dream pop, electropop, różne wariacje chillstepowe, muzyka relaksacyjna.

:movie_camera: Filmy/seriale: najchętniej oglądam sci-fi, obecnie: Narcos oraz Abstrakt: Sztuka Designu.

3 polubienia

Hejka, jestem Martyna, szerzej znana jako Marti :tipping_hand_woman:t2:. Współzałożycielka Hakierspejsu. Mieszkam pod jednym dachem z @d33tah :speak_no_evil:

Na co dzień pracuję w firmie transportowej, w październiku zacznę 3. rok studiów :upside_down_face:

Moje zainteresowania to nauka języków obcych, logistyka i gotowanie :3

Obecnie uczę się do egzaminu FCE z języka angielskiego, a od roku też chińskiego :upside_down_face:

Muzyki słucham każdej po trochu, oprócz jazzu i disco polo (to drugie jest fajne w klubie, albo na weselu, a nie w samochodzie kiedy wracasz z pracy), a z filmów oglądam wszystko po trochu, oprócz horrorów :upside_down_face:

4 polubienia

To żeby Jackowi nie było smutno to ja dorzucę 3 zdania o sobie.
Mam na imię Tomek z miasta na 2 litery (jak ktoś nie łapie żartu to “Uć”), na co dzień zajmuje się systemami śledzenia produktu jako inżynier automatyk.

Moim głównym hobby jest krótkofalarstwo i szeroko pojętą radiotechnika, także elektronika.
Do tego telegrafia, a tak uściślając praktycznym jej wykorzystaniem na pasmach radiowych (prowadzę stronę titawa.pl o telegrafii)
Poza tym trochę fotografii (jeszcze tej analogowej), gry na instrumentach, lazikowania, jazda motocyklem, rowerem i pewnie kilka innych :slight_smile:

Do spejsu trafiłem właśnie przez kolegów z HKS Kraków ktorzy są związani z krótkofalarstwem, choć samą ideę znam od dawna i dla mnie od zawsze kojarzy się z dość romantycznym wolnosciowo-anarchistycznym podejście do wymiany wiedzy nie tylko technologicznej.

4 polubienia

Cześć jestem Michał. Mieszkam w Łodzi i interesuję sie technologiami, elektroniką i wszelkiej maści gadzetami. Na codzień pracuję w fabryce jako operator maszyn. O was dowiedziałem sie z ogłoszenia na szybie lokalu przy zielonej :wink:

7 polubień

Cześć :slight_smile: Jestem Beniamin. Interesuję się programowaniem, systemami rozproszonymi, open source, *nixami, metodami autoryzacji w sieci i jestem trochę krypto-nerdem (mam kartę openpgp xD). Mieszkam w łodzi, jestem członkiem hakierspejsu oraz “zasiadam” w zarządzie. Adwokatuje golangowi w spejsie, napisałem w nim naszego ata, a ostatnio z nudów zerkam w stronę elixira (mamy elixirowego bota na ircu :smile:) i grafowych baz danych.

Po godzinach taplam się w kałużach razem z moim rudzielcem.

Zapraszam na moją stronę www :wink:.

4 polubienia

Pozdrowienia dla rudzielca :slight_smile:

3 polubienia