Siedziba - Elektryka

W sobotę byłem w HS-ie i zwróciłem uwagę, że bardzo brakuje nam gniazd na ścianach. Uważam, że watro byłoby zainstalować przynajmniej po jednemu potrójnemu gniazdu na każdą ścianę. Co wy na to? Mógłby ktoś z tym pomóc?

Aktualny stan elektryki:

Jest plan zastąpić gniazdo siłowe dwoma gniazdkami podwójnymi na niezależnych i dobrze uziemionych obwodach. No i pewnie trzeba będzie i tak pociągnąć nowe połączenie do termofixa i serwerów w tym mniejszym pomieszczeniu.

Zgodzę się, że to, co proponujesz, byłoby fajne, ale pewnie byłoby drogie do wykonania, bo kable są drogie i raczej nie moglibyśmy tego później zabrać do nowego lokalu, więc nie wiem, czy warto aż tak inwestować.

Może w jakimś mniejszym zakresie coś takiego wykonać albo etapami?

Niezależnie co postanowimy, to mogę w tym pomóc, jak coś.

Na pewno nie zaszkodzi wykonać projekt czegoś takiego i policzyć ile by kosztował.

2 polubienia

Też myślę, że przydałoby się jakieś przynajmniej w tym kącie, gdzie jest oscyloskop, drukarka 3D itd. Ale masa ciągnięcia kabla = money.

Podczas ostatniego spotkania pociągnąłem przedłużacze za szafami tak, że to tak czy inaczej ma ręce i nogi.

Gorąco polecam, jeśli jeszcze tego nie zrobiono, prosimy wykwalifikowanego elektryka o sprawdzenie instalacji i dodanie kilku gniazd. Koszt pożaru w lokalu będzie dużo więcej niż koszt elektryka. Poleciłem już elektryka i podałem zespołowi jego dane kontaktowe.

1 polubienie

Większość instalacji jest już sprawdzona przez @bell0x07 i jego kolegę, notatki zrobili tutaj:

Z tego co rozumiem, zdecydowanie mają kwalifikacje. Dużo bałaganu zostało z instalacji usunięte - to, co zostało to głównie rzeczy trudno dostępne, tzn. nad podwieszanym sufitem i bodajże łazienką.

ok, dobrze to słyszeć.