Siedziba - remont - podłoga

Stelaż do OSB robi się wyrównać podłogę czyli miejscami ją podnieść, jeżeli masz równą podłogę to nie widzę powodu by nie przykręcić OSB bezpośrednio do podłogi.
Inna sprawa, że OSB nie jest jakieś ultra tanie na m2, w sensie ~30 PLN.

@d33tah o budżet się nie martw, najwyżej jak będę przekraczał to rzucę coś od siebie. Ale zamierzam zamknąć się po cebuli.

Uważam, że podjęcie decyzji o typie wykończenia podłogi powinno odbyć się za pomocą sondażu.

szczerze - też tak uważam, rzuciłem propozycję by ogarnąć max szybko pomieszczenie do przeprowadzki.

OK, w takim razie niech ktokolwiek zrobi ankietę w której opisane są opcje plus możliwość “nie wiem, wszystko mi jedno, zdaję się na was”. Mi osobiście wszystko jedno, bylebyśmy mogli zacząć spejsować. Podejrzewam że takich osób jest więcej.

IMHO ankieta może się odbyć publicznie, skoro budżet już de facto klepnęliśmy.

@kpc21, @nuke moglibyście zrobić symulację — ile samodzielne układanie płytek będzie potrzebowało czasu i wydatków? Bo jak ja próbuję to zrobić — nie wychodzi u mnie takiej optymistycznej.

W dodatku chciałbym sprawdzić podłogę za pomocą poziomicy laserowej. Może ktoś ma takie narzędzie i przyniesie we wtorek?

Gres:

  • 25 gres za m2
  • klej 2 PLN za m2
  • 2 szpachli ząbkowane (jeżeli nie znajdę w domu) 20 PLN

Z zapasem wychodzi 480 PLN. Ale można kupić tańszy gres i klej wyjdzie taniej, a jakość na nasze potrzeby taka sama.

Ja mam jedną pacę ząbkowaną.

Sugestia Aleksego na ostatnim spotkaniu była taka, żeby na tej niższej części ułożyć nawet niekoniecznie płyty OSB, a pilśniowe jako podkład, i na to dać linoleum. Przy czym ja to linoleum już chyba bym dociągnął do tej ściany z półkami po drugiej stronie, tj. położył też na tych płytkach. O ile tak można, a jeśli nawet nie jest do końca zgodne ze sztuką – to nie grozi jakąś katastrofą budowlaną.

Ja w garażu na podłodze mam tego typu gumową wykładzinę:

Przymocowaną do podłogi metalowymi listwami, które są przykręcone na kołki montażowe do posadzki.

Widzę, że można taką znaleźć na Alledrogo: WYKŁADZINA GUMOWA PASTYLKI SZER100CM AUTOGUMA 3MM 8315175843 - Allegro.pl

Mogłoby być fajne, ale od linoleum to jest ze 3 razy droższe. Więc raczej bez sensu.

Dziękuję wszystkim za propozycje dotyczące remontu podłogi, uważam, że już jesteśmy w stanie podjąć decyzję, jaką drogą pójdziemy. Proszę o oddanie głosu w tym sondażu.

  • panele podłogowe
  • OSB + żywica epoksydowa
  • linoleum
  • kafelki
  • guma
  • wszystko mi jedno, zróbcie coś

0 głosujących

Zagłosowane, dzięki!

Swoją drogą, dziś kierowca Ubera powiedział mi, że mnie rozpoznał - poznaliśmy się w piątek na mojej niespodziankowej imprezie urodzinowej. Jest naszym Hakierspejsowym sąsiadem, dwa piętra nad nami. Mówi, że zna się na wykończeniówce, choć on akurat jest zarobiony. Za to dał mi numer do sąsiada bezpośrednio nad nami i powiedział, że on mógłby pomóc. Jakby ktoś chciał do niego zadzwonić albo złożyć wizytę przy okazji zahaczenia koło spejsu to będę wdzięczny, może podpowie nam coś wartościowego :wink: Zainteresowanych proszę o pingnięcie w sprawie numeru do niego.

3 polubienia

Wczoraj sprawdziliśmy z @kpc21 podłogę za pomocą poziomicy i okazało się, że podłogą z linoleum jest równa, a płytki położone krzywo. Pośrodku pokoju płytki wyższe od linoleum o 18mm, a obok ścian — o 6mm. Więc uważam, że warto te krzywo położony płytki zdjąć i wypełnić cały pokój z pomocą linoleum.

2 polubienia

Z jakimi kosztami, ilością wysiłku i ryzykiem to się wiąże?

Materiały:

Całkiem 816zł

Zdejmowanie płytek - 2-3h pracy (z młotowiertarką oczywiście) i jeszcze 4-5h układanie HDF + linoleum.

Ej takie losowe pytanie (nie znam się, więc może głupie): czy w sumie sama goła płyta HDF by nie wystarczyła?

Nie wydaje mi się, żeby była odporna na ścieranie, sama w sobie.

Udało mi się zdemontować kafelki wczoraj, pod nimi okazały się równa wylewka betonowa i równe stare płytki. W tej chwili nic nie blokuje nam układania linoleum, planuje w przyszłym tygodniu skończyć pracy nad podłogą. Jeśli ktoś chce wybrać linoleum — proszę napisać propozycje mnie na telegram — budżet 20zł/m².

4 polubieniaWszystkie pracy są skończone, dziękuję ślicznie każdemu, kto brał w tym udział!
Opóźnienie jest związane z problemem z klejem. Potrzebowałem zespawać niewielkie kawałki wykładziny, żeby woda podczas mycia nie trafiła do HDF. Niestety klej do PCV, który kupiłem na początku, miał słabą adhezję do wykładziny, więc postanowiłem kupić płyn do spoinowania na zimno. Ten płyn z Otwocka jechał do mojego paczkomatu 4 dni. Dopiero w piątek go odebrałem.

8 polubień

Mówiłem to już każdemu w spejsie, z kim miałe przyjemność rozmawiać, ale powiem to jeszcze tutaj na forum. Dziękuję @Aleksy_W i każdemu kto brał udział w tych pracach remontowych. Całość wygląda rewelacyjnie, nie mogę się doczekać jak tam się spotkamy w końcu!

9 polubień

Ale to zajebiście wygląda. Mega Aleksy, dzięki.

5 polubień

Looks really good!

4 polubienia