Siedziba - remont - ściany

Ziomeczki, prosty temat.

W teorii mamy prawie wszystko co jest potrzebne żeby przemalować ściany - nic nas nie blokuje, w spejsie są już narzędzia. W praktyce przydałoby się albo umówić na termin, albo będziemy to robić na zasadzie “jak ktoś przyjdzie to zrobi”.

Słyszałem też, że brakuje nam masy szpachlowej oraz podkładu - farba co prawda jest z podkładem, ale średnio kryje a sam podkład podobno jest super tani. INB4, nie wiem o czym mówię, po prostu powtarzam to co inni powiedzieli.

To jak, co robimy żeby mieć ten etap z głowy? Yolo, czy też jakieś wnioski i plany?

Kupiłem szpachlówkę i grunt akrylowy, planuję jutro (2020-09-25) skończyć szpachlowanie i zagruntować ściany (powierzchnia około 47m²). Jeśli ktoś chce dołączyć — zapraszam — planuję być w HS około godziny 12.

Ja nie dam rady, ale inicjatywę oczywiście pochwalam :slight_smile: Napisz jeszcze na liście mailingowej, to może znajdziesz kogoś do pomocy.

Powodzenia! :slight_smile:

1 polubienie

Ogłaszam gotowość do pracy jutro, potrzeba bedzie jakas pomoc w czyms?

@Aleksy_W kieruje pracami - ja i Marti planujemy przyjść; trzebaby spytać Aleksego czy widzi tyle pracy i narzędzi żebyśmy wszyscy mieli co robić, ale w najgorszym wypadku się posocjalizujemy :wink:

Na ten moment ścianę są zagruntowane, niestety schli wolno, więc nie udało mi się położyć masę szpachlową. Planuję dziś (2020-09-27) to zrobić, no i z tego wynika, że nie będzie możliwości dziś zacząć farbowanie, bo szpachlówka powinna schnąć co najmniej 24h. Więc nie sądzę, że mamy na dziś sporo roboty.

Co dotyczy narzędzi do farbowania, to w HS mamy 3 pędzle (3cm, 8cm, 15cm), walkę, sporo folii malarskiej, sporo rękawic, jedne okulary, kilka kuwet na farbę. No i jeszcze to, co zostawił @nuke, ale ja tak dokładnie nie wiem, co.

Wczoraj (2020-09-30) ja, @d33tah i Marti pomalowaliśmy ściany w HS-ie,
ale dobrze widać, że trzeba położyć jeszcze jedną warstwę farby.
Czy mógłby ktoś dołączyć do malowania dziś (2020-10-01), czy jutro?
(wątek na liście mailingowej - https://lists.hackerspace.pl/pipermail/lodz/2020-October/thread.html)

2 polubienia

Tak to wyglądało wczoraj po drugim malowaniu.

Edit:
Co z trzecią warstwą, malujemy? Kiedy?

3 polubienia

Jeśli chcemy położyć trzecią warstwę, to trzeba jeszcze dokupić farby, bo zostało koło 2l. Jutro jestem zajęty i mogę dołączyć do malowania w niedziele 2020-10-04 (jeśli będziemy mieli farbę).

Kwestia przede wszystkim: czy ktoś jeszcze ma jakiś zapas farby do podarowania spejsowi, czy też musimy dokupić? Jeśli tak, to mniej więcej ile? Możemy to rozwiązać albo tak, że kupimy farbę na yolo i potem zrobimy głosowanie, czy wszyscy w spejsie godzą się na zwrot jej kosztów, albo poczekamy na konsensus. Also @Aleksy_W, jak mamy robić głosowanie, przyda mi się info o tym, ile Ty prywatnie włożyłeś pieniędzy w remont spejsu - mam w planach zaproponować, żeby ten koszt został Ci zwrócony.

Mam pięc litrów…

1 polubienie

@asweeney O, super, kiedy moglibyśmy się spotkać żeby odebrać i ewentualnie malować dalej?

Mogę dostarczyć farbę dziszaj.

2 polubienia

Melduję że farba od @asweeney dotarła do mojego mieszkania - dzięki! @Aleksy_W o której się jutro zbieramy w spejsie?

Zdjęcie:

W niedziele skończyliśmy malowanie ścian w dużym pokoju.



Dziękuję ślicznie wszystkim, którzy brali w tym udział!

Kupiliśmy niektóre narzędzia i materiały na własne pieniądze,
wydaliśmy około 345zł i chcielibyśmy odzyskać zwrot z
konta hackerspace, dlatego potrzebujemy formalnej zgody
większości członków.

Więc proszę osoby, które płacą składki, aby zostawiły swój głos
w tym sondażu.

1 polubienie