Siedziba - sobotnie ogarnianko

Elko, wraz z @Aleksy_W chcemy trochę ogarnąć tę “przejściową” część pomiędzy kuchnią a głównym pomieszczeniem. W grę wchodzi:

  • Przejrzenie rzeczy które leżą tam wysoko na półkach, zdaje się że są to głównie meble z płyt wiórowych. Spróbujemy to poskładać, zobaczymy co się nadaje do użycia po złożeniu lub jakiejś prostej przeróbce, zbędnych rzeczy się pozbędziemy.

  • Umycie i pomalowanie ścian w tym pomieszczeniu. Zdaje się że jedyny koszt z tym związany to grunt i farba, ewentualnie trochę szpachli. Reszta narzędzi jest na miejscu.

  • Umycie półek i wstawienie rzeczy które zostają na swoje miejsce.

Jeśli ktoś chce dołączyć to zapraszamy, jeszcze nie ustaliliśmy o której zaczynamy, ale pewnie jakoś przed południem.

  • Zgadzam się
  • Nie zgadzam się

0 głosujących

Udziału nie wezmę bo mam już plany na weekend, ale skoro masz ochotę pomalować ten składzik, to masz moje pełne poparcie ^^ Pamiętaj tylko, że jeśli chcesz mieć pewność, że dostaniesz zwrot kasy za materiały, to najpierw zapytaj na grupie dla składkowiczów czy ludzie wyrażają zgodę na użycie w tym celu wolnych środków HSu.

A! I nie zwoźcie jeszcze swoich rzeczy, które nie będą potrzebne do remontu. Chcę dać wszystkim równe szanse i nie komplikować ewentualnych następnych etapów remontu, na wypadek gdyby miało się zdarzyć coś nieplanowanego.

Co dzisiaj udało się ogarnąć:

  • przenieśliśmy WSZYSTKIE rzeczy z tego pomieszczenia “przechodniego” do głównego, trochę tego było
  • wyrzuciliśmy rzeczy które były obvious śmieciami
  • skręciliśmy dwa regały
  • trochę oczyściliśmy ściany i położyliśmy gładź szpachlową w miejsca gdzie ściany były popękane (w tym “przechodnim” pomieszczeniu oczywiście)

Zostawiliśmy sporo bałaganu, jutro wpadnę zrobić następujące rzeczy:

  • wyrównać gładzie i zagruntować ściany w przejściowym pomieszczeniu
  • porządek w głównym pomieszczeniu w miarę moich możliwości
  • skręcenie stołu z płyt wiórowych które kilka dekad temu tworzyły jakąś wielką komodę (ofc nie wykorzystam wszystkich, jest tego w ch dużo)

Na to ostatnie mam zielone światło od @d33tah, jeśli ktoś twierdzi że to zły pomysł to niech śmiało rzuca kamieniem. Jeśli ktoś chce jutro dołożyć swoją cegiełkę to zapraszam, nie wiem o której tam zajrzę, ale wiem że na max 4h. Zamierzam oczywiście kontynuować w przyszłym tygodniu (bo przecież nie zostawię takiego bałaganu lol). Roboty jest sporo tak więc jak ktoś ma siłę i chęci to zapraszam do pingowania na telegramie.

2 polubienia

A, za materiały wyszło ~70zł, później wrzucę foto paragonu. Nie chcę zwrotki z budżetu HSu, potraktujmy to jako część mojej składki w tym miesiącu.

1 polubienie

Update z dzisiaj:

  • Wraz z @d33tah i @BluRaf skręciliśmy stół, @Aleksy_W trochę go poprawił, fotki na telegramie
  • Zagruntowałem i pomalowałem ściany w przejściowym pomieszczeniu, wyszło średnio, w czwartek będę poprawiał wraz z @Aleksy_W
  • Zrobiliśmy trochę porządków w głównym pomieszczeniu

W ogóle to przemyślałem sprawę z tymi płytami i trochę zmieniłem podejście. Uważam że trzeba je przejrzeć, i zostawić te które da się wykorzystać - można z tego zrobić naprawdę sporo, wystarczą wkręty i wkrętarka, ewentualnie jakaś piła.

2 polubienia

Poniżej fota paragonów za rzeczy które były nam potrzebne przy remoncie, z tego z Liroja dwie pierwsze pozycje były na użytek własny, także łącznie wychodzi 118zł wydanych przeze mnie na HS w październiku, traktujcie to proszę jako moją składkę za ten miesiąc :slight_smile:

1 polubienie