Słuchowiska, podkasty

Temat do dzielenia się interesującymi słuchowiskami bądź konkretnymi odcinkami tychże, oraz do rozmowy o nich :wink:

Zacznę od polecenia słuchowiska bardzo ciekawego, raczej mniej technicznego i bardzo przystępnego dla szerszej rzeszy odbiorców - Malicious Life.
Tematyka cyberbezpieczeństwa - „ Malicious Life by Cybereason tells the unknown stories of the history of cybersecurity, with comments and reflections by real hackers, security experts, journalists, and politicians”.
Szczególnie polecam krótką serię o Stuxnecie.
Można słuchać w AntennaPod albo w zasadzie w dowolnym serwisie, czy RSS.

Dodaję kolejne, głównie ze względu na ostatni odcinek (wcześniej nie słuchałem tego słuchowiska, ale już wrzuciłem w AntennaPod, bo mi się spodobało :wink: )

Open Minds Podcast by Creative Commons
„Creative Commons presents conversations with people working to make the Internet and our global culture more open and collaborative.”

Ciekawy odcinek z tajwańską ministrą cyfryzacji, która jest też hakerką - Open Minds Podcast: Audrey Tang, Digital Minister of Taiwan - Creative Commons

Ja namiętnie słucham Podcasty | Dział Zagraniczny.
Polecam na spotify, bo domyślam się, że przez web nie jest szczególnie wygodnie.
Raczej nie techniczne, ale fajne bo opisuje wydarzenia na świecie bez narracji politycznej.

1 polubienie

Do podkastów jest zarąbista apka Androidowa - AntennaPod. Nie trzeba się nigdzie rejestrować, póki co każde słuchowisko, którego słucham tam znalazłem.
[edit]
No i Dział Zagraniczny rewelacyjny, mają też Patronite’a.