Spejsowy book club?

@pmysl na privie wyszedł z fajną propozycją i chciałbym ją tu rozpromować:

  1. wybieramy jakąś książkę, np. Software Engineering at Google (polecam!)
  2. wybieramy rozdział, który poruszymy na najbliższym spotkaniu. Forma dowolna - dyskusja bez prowadzącego, prelekcja; dobrze byłoby żeby choć jedna osoba przeczytała ten rozdział albo będziemy potrzebowali to zrobić na żywo
  3. spotykamy się i próbujemy wyciągnąć z danego tematu maksimum wiedzy

Co Wy na to?

  • Podoba mi się, uczestniczył(a)bym aktywnie
  • Podoba mi się, ale chcę tylko słuchać
  • Nie podoba mi się

0 głosujących

2 polubienia

To robimy coś?:wink:

Wow! Fajnie zobaczyć, że pomysł się przyjął :smiley: Proponuję:

  1. Zarzucić termin (albo dwa i zrobić szybkie głosowanie) - z mojej strony, “wszystko byle nie czwartek”; może następna środa?,
  2. Napisać jakąś notatkę na meetup.com że będzie pierwsze spotkanie book clubu i opublikować wydarzenie,
  3. Zbieramy się i na pierwszym spotkaniu kminimy, co weźmiemy na warsztat. Możemy to np zrobić tak, że zachęcamy każdego do opowiedzenia o jednej-dwóch książkach, które się tej osobie fajnie czytało żeby ułatwić rozmowę.

Tak jak pisałem na liście mailingowej, ja na razie robię przerwę od ogłaszania spotkań na meetup, ale chętnie dam wszelkie potrzebne uprawnienia i pomogę w pisaniu zajawki jeśli ktoś chce. @nikola, @kujaw, @pmysl - ktoś z Was chce na próbę ogłosić wydarzenie? Jakby co, jest to dość łatwe :slight_smile:

Opcjonalnie, jeżeli osoba która ogłosi to na meetupie się nie wyłoni, możemy spotkać się bez ogłaszania tego. Niestety w ten sposób wykluczymy osoby które obserwują nas na meetupie (i osoby, które dowiadują się o wydarzeniach przez boty na chacie albo stronie), więc byłbym super wdzięczny gdyby jednak było to ogłoszone!

Więc tak - dwie rzeczy do ustalenia:

  • kto doda wydarzenie na meetupie? (chętnie pomogę)
  • środa 1go, czy inny termin?
1 polubienie

Mogę ogłosić na meetupie, tylko pewnie będę potrzebować pomocy, ale chyba klucze mam tam nadal.

Środa brzmi spoko :slight_smile:

1 polubienie

Proszę bardzo: Spejsowy klub książki #1 | Meetup

3 polubienia

Dzięki za ogłoszenie eventu, @nikola! Do tej pory na meetupie zadeklarowałem obecność ja i Ty. Kto jeszcze będzie, a kto nie?

Pingam osoby które brały udział w ankiecie: @pmysl @c3c7e0444f @kujaw @TadeusTaD @BluRaf @qilner @kpc

W razie gdybyście nie byli w stanie się pojawić, będę wdzięczny za info o przyczynie - np. “dzień nie pasuje”, “problem z transportem” itd. Wtedy w razie czego możemy próbować coś usprawnić :wink:

Do zobaczenia we wtorek, mam nadzieję!

Ja będę na spotkaniu. Niestety nie mogę ani zalogować się do swojego konta na meetup-e, ani zresetować hasło - “You entered a bad response. Please try again.”. Prawdopodobnie zgubili moje konto, na razie nie chce mi się zakładać kolejne.

Jo, przełożony został o tydzień event, bo Rzeczy™ Spejsowy klub książki #1 | Meetup

Ja wracam dopiero w połowie września do Polski, więc no siłą rzeczy odpadam :stuck_out_tongue: