Spejsowy wyjazd do HS Pomorze?

@kpc zarzucił pomysł na chacie, pomyślałem że przekleję na forum. Jedziemy w któryś weekend do HS pomorze w odwiedziny?

Inb4, jeszcze ich nie pytałem czy im to pasuje xD

4 polubienia

Teraz się skapnąłem że byłem tydzień temu jakieś 10 minut drogi od nich.
Spoko możemy skoczyć. Choć w okresie letnim będzie ciężko znaleźć stosowny weekend.

Ja będąc bliżej Gdańska (od czerwca A.D.) mógłbym się z Wami wybrać, kwestia ustalenia wcześniej konkretnego terminu tego wypadu -
jeśli chodzi o czerwcowy weekend to ciężko mi przewidzieć co i jak
( za kilka dni powinienem mieć grafik na czerwiec ).

I am open to your suggestions :wink:

Cytat z odpowiedzi na mój wątek na forum.hsp.sh:

Siema, zazwyczaj dzień otwarty u nas jest w czwartek, ale jak dacie znać to może uda się zgrać z jakimś grillem jak będzie ładna pogoda :smiley:

Nie chciałby ktoś wybrać się w najbliższym czasie do jakiegoś innego HS-u w odwiedziny?
Poza naszym w sumie miałem okazję być tylko w HSWaw…

Byłem nie tak dawno w HS wro - bardzo spoko miejsce.
W sumie to przydała by się jakaś HSowa wycieczka, neikoniecznie do inege HSu ale tak in general.

1 polubienie

Co do HS-owych wycieczek in general, to nie tak dawno (jakoś na koniec lata) był spejsowy spacer po Łodzi. Przeszliśmy z parku Widzewskiego przez Niciarnianą, okolice wjazdu do tunelu średnicowego, tyły Tulipana, park Nad Jasieniem, Księży Młyn, Fuzję aż do skrzyżowania Politechniki/Obywatelska. Był plan, by kontynuować spacer wzdłuż Jasienia. Fajnie by to było pociągnąć dalej, tylko może nie o tej porze roku :slight_smile:

Ale… temat wypadu do innego HS-u (albo nawet takiego tournee po spejsach) można by pociągnąć nawet zimą. Jak rozmawiałem ze spejsowiczami, to osoby tym zainteresowane jak najbardziej były.

Pytanie…

  • kto faktycznie by się odmeldował? (data jest do dogadania tak, by pasowała wszystkim zainteresowanym)
  • dokąd najpierw? w sumie chyba największe zainteresowanie było Pomorzem, aczkolwiek ono jest najdalej… jeszcze mamy Wrocław, Kraków i mam kontakt do jednej osoby, która jest w C-Base w Berlinie
1 polubienie

Odmeldowuję się na wszelkie wyjazdy, o ile nie będzie to 25-30 stycznia.

1 polubienie

Ja generalnie też chętnie się wybiorę czy to na spacer po Łodzi czy na wycieczkę gdzieś dalej. Mogę być wyłączony z dostępności w lutym, bo spodziewam się syna :slight_smile: Ale tak poza tym to myślę że uda się znaleźć czas :slight_smile:

2 polubienia

Ja chętnie nap omorze pojade, tak szybko jak wyprostuje tematy zdrowotne.

Miałem od pewnej osoby sygnał, że wolałaby opcję bez noclegu. Ale tak jak pytałem ekipę z Pomorza na ich czacie, to większa szansa na większą liczbę osób jest u nich bardziej pod wieczór… Choć to też bardziej dotyczy dni roboczych, jak weekendu.

A w ogóle to najbardziej rekomendują czwartek jako dzień otwarty (ale do innego dnia tygodnia też są skłonni się dostosować). Ale to chyba niespecjalnie wchodzi w grę, bo w dni robocze ludzie są w robocie, a przejazd do Gdańska komunikacją zajmuje minimum 4,5 godziny (autem może dać się zrobić tę trasę szybciej, Google Maps pokazuje 3,5h, ale osobiście średnio chce mi się jechać samochodem). Zakładając wyjazd o 16:30, na miejscu byśmy byli po 21:00 – bez sensu… Chyba, że opcja urlop, dla mnie nie ma problemu, ale pewnie nie każdy ma taki komfort.

Tak więc pytanie… ile osób pisałoby się bardziej na sobotni wyjazd do Gdańska z noclegiem, a ile na sobotni lub niedzielny bez noclegu?

W opcji bez noclegu, ostatnie w miarę sensowne połączenie powrotne to autobus FlixBusa, odjazd z Gdańska o 19:20, przyjazd Łódź Fabryczna o 23:50. Ewentualnie FlixBus z Gdańska 21:20, przyjazd do Łodzi o 1:50, ale przypuszczam, że nie wszystkim będzie powrót o takiej późnej godzinie odpowiadał. Jak ktoś nie lubi autobusów, to połączenia pociągowe akurat są tutaj słabe (ostatnie bezpośrednie o 17:04), chyba że komuś nie szkoda hajsu na przejazd Pendolino, to wtedy jest jeszcze parę opcji z przesiadką w Warszawie.

  • pasuje mi jechać do Gdańska z noclegiem (sobota/niedziela)
  • pasuje mi jechać w sobotę lub niedzielę bez noclegu
  • pasuje mi tylko sobota (bez noclegu)
  • pasuje mi tylko niedziela (bez noclegu)
  • pasuje mi dzień roboczy
0 głosujących

Można zaznaczyć trzy opcje (ale nie więcej), na wypadek, gdyby komuś pasowało zarówno jechać z noclegiem, jak i bez i pasował też dzień roboczy.

Ankieta ma na celu wybadanie, kto w ogóle jest faktycznie zainteresowany wyjazdem (bez względu na datę). Jak już znajdą się osoby, to postaramy się dogadać datę, która będzie też odpowiadać ekipie z Pomorza, jak i największej liczbie zainteresowanych od nas.

Zrobiłem ją jawną, bo robienie tajemnicy w temacie tego, kto chce/może jechać jest bez sensu, ostatecznie i tak będzie wiadomo, kto pojedzie.

Deklaruję wyjazd w sobotę/niedzielę ale z tym haczykiem, że potrzebuję wiedzieć z minimum tygodniowym/dwutygodniowym wyprzedzeniem. Mam nadzieję, że to rozsądne :wink:

1 polubienie

Oddałem głos w ankiecie. Podpisuję się też pod słowami @d33tah, że warto byłoby znać z wyprzedzeniem termin ewentualny wyjazdu, aby jakoś to organizować, aby było wszystko dograne i było jak najmniej niepotrzebnego stresu. Poza tym, trzeba też z odpowiednio dużym wyprzedzeniem porozmawiać o tym z HS Pomorze, czy im w ogóle odpowiada taki termin przede wszystkim. Dziękuję @kpc za zorganizowanie ankiety.

1 polubienie

Wygląda na to, że zdecydowana większość chce wyjazdu sobotnio-niedzielnego. Postaram się na dniach wrzucić jakieś propozycje terminów, pewnie już po świętach. Oczywiście będą one też do przenegocjowania z Pomorzanami.

1 polubienie