Spółdzielnie Praktyk Wywrotowych: Promocja i prośba o udostępnienie eventu

Hej,

jak pisałam na liście mailingowej odezwała się do mnie prywatnie osoba z prośbą o udostępnienie na hakierspejsowym fanpejczu takiego wydarzenia:

Internet z technicznej utopii, przestrzeni tworzonej przez środowiska akademickie i wczesnych entuzjastów zmienił się w pole bezwzględnej korporacyjnej walki o naszą coraz bardziej ograniczoną uwagę i wszelkie informacje, które można z nas wyciągnąć. Oraz te, które można nam wtłoczyć. Coraz częściej mówi się wprost, że niszczy naszą psychikę i niszczy to co jeszcze zostało z naszej symbolicznej demokracji.

Jak dotarliśmy do tego punktu i gdzie faktycznie jesteśmy? Co kryje się za krzykliwymi marketingowymi hasłami i doszlifowanym designem? Co mogą wiedzieć na nasz temat korporacje i rządy i po co im w ogóle te informacje? Dlaczego internet rozpada się coraz bardziej na “internety”, oddzielone od siebie murami i granicami jak państwa narodowe?

W trakcie spotkania postaram się odpowiedzieć na te pytania, choć i tak wszyscy i wszystkie już wiemy, że sytuacja jest zła. Godzimy się z tym, nie widząc alternatyw i samo mówienie o tym mogłoby pogrążyć nas w poczuciu zupełnej beznadziei.

Dlatego porozmawiamy też o tym jak możemy uciec z tego dystopijnego korporacyjnego świata. O technologicznej utopii, która nigdy nie zgasła, a której ogień choć niewidoczny zza murów, może poprowadzić nas do lepszego społeczeństwa.

A więc porozmawiamy też o alternatywach do korporacyjnych rozwiązań i dzikich społecznościach, żyjących poza oklejonymi reklamami murami krótko przystrzyżonych korporacyjnych ogródków, w których spędzamy większość życia. O narzędziach przydatnych, kiedy chcemy eksplorować jedną lub drugą ich stronę, oraz tym czego warto się nauczyć, a nie da się wcisnąć w ramy tak krótkiego spotkania.

Zapraszamy do Niebostanu 20 września (niedziela) na godz. 14!

Wydarzenie jest organizowane przez:

  • Spółdzielnie Praktyk Wywrotowych - robią dema, walczą o równość, wydaje mi się
  • Niebostan - myślę, że znacie te knajpę, ale podkreślę, że jest super, bo pracownicy mają umowy o pracę:P
  • Harc - nie kojarzę człowieka, widzę że prowadzi bloga, też jest ze środowiska aktywistycznego

Dlaczego myślę, że to fajne?

Wydarzenie porusza nas interesujące tematy. Dyskutowałam z osobą, która mi to podrzuciła, że jest opcja, by ktoś od nas przyszedł i opowiedział o Hakierspejsie. Myślę, że to fajne, bo będą tam osoby spoza banieczki IT, osoby aktywistyczne i luźno zainteresowane tematyką hakiejspejsową.

Co więcej, jeśli będziemy mieli jakieś swoje wydarzenie, to Spółdzielnia Praktyk Wywrotowych chętnie je udostępni.

2 polubienia

To jest bardzo fajne wydarzenie, wydaje mi się, że ideologicznie wpasowuje się w ramy naszego światopoglądu. W zasadzie to tydzień temu uwolniłem się od konta Google na telefonie, co bardzo mocno rezonuje z tym wydarzeniem :slight_smile:
Jeśli to spółdzielnia, to chyba stoimy po tej samej stronie, ponieważ my chcąc utworzyć stowarzyszenie, też chyba kierujemy się bardziej spółdzielczością, niż zyskiem.
Ja osobiście jestem na tak, pod warunkiem, że w zamian np. będą nasze wydarzenia udostępniać.

Toć napisałam, że chętnie udostepnią :slight_smile: