Sponsoring

Moja firma jest potencjalnie zainteresowana sponsorowaniem naszego HS. Podstawowe pytania brzmią:

  1. Czy w ogóle tego chcemy?
  2. Jeśli tak, to na jakich zasadach?
  3. Na co potencjalnie wykorzystamy dodatkowe fundusze?

W skrócie firma (Tellyo) chce się trochę bardziej wypropomować, ale sami nie mają pomysłu, jak mogłabuy ich współpraca z takim HSem wyglądać, ale przekonałam ich, że wspieranie HSu dobrze wygląda :wink: Toteż mamy sporą szansę ugrać coś dla siebie na własnych zasadach.

3 polubienia

W sumie z doświadczeniem z HSKrk taka współpraca może mieć wiele rodzajów, zarówno op stronie HSu jak i sponsora

Jak “odwdzięczyć” się za sposoring:

  1. “reklama” na social media
  2. logo w HSie
  3. "naganianie potencjalnych pracowników/rekrutów
  4. ulotki w HSie
  5. Mentorowanie na jakimś hackathonie organizowanym przez sponsora
  6. Przy sensownej wartości wsparcia i dłuższej współpracy, konkretna ilośc miesięcznie postów na fb (z logiem sponsora), zdjęcia dla sponsora do wykorzystania w materiałach marketingowych (patrz sii i hswro)
  7. i wiele innych możliwości

Co można dostać od sponsora:

  1. regularne środki na działanie
  2. regularne środki na konkretny cel (np. uzupełnianie elementów w labie elektronicznym)
  3. jednorazowe środki na event/serię eventów (np. kurs arduino albo elektroniki)
  4. jednorazowe środki na większy zakup(konkretne narzędzie/wyposażenie całego kawałka HSu)

To tyle ile mi przyszło do głowy, współpraca może też mieć wiele innych form, bywa też że są firmy które np. dadzą konkretną darowiznę rzeczową (bo jakoś im to ułatwi księgowe tematy), albo nawet wspierają niewielką kwotą bez oczekiwania niczego w zamian)

Ważna rzecz, umowa sponsoringowa któa dokładnie opisuje co obioe strony mają robić i tu bym pewnie oczekiwał że sponsor takową przygotuje i zaproponuje a HS takową skonsultuje z kimś przed podpisaniem.

dwie rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę, 1. nie liczyć sponsoringu jako cashflow, i traktować jako coś ponad budżet na utrzymanie, 2. Sponsor nie powinien mieć wpływu na działanie HSu ponad ewentualny wpływ na format warsztatów które sponsoruje a i to nie wielki

6 polubień

Rewelacyjna wiadomość. @bell0x07 w sumie opisał sporo możliwości współpracy i nie mam pomysłu na więcej.

Jeżeli udałoby się nam nawiązać współpracę to moglibyśmy kupić trochę elektroniki, płytek rozwojowych i SBC do nauki programowania. Jakbyśmy mieli odpowiednio dużo np Arduino i akcesoriów to moglibyśmy organizować nawet otwarte warsztaty.

No bardzo dobra sugestia (choć już wiele razy powtarzana – ale w sumie to ważne) jest z tym, by jak już będziemy mieć sponsora, kasę ze sponsoringu przeznaczać na rzeczy “ekstra”, a nie na bieżącą działalność.

3 posty zostały scalone z istniejącym tematem: Promocja - girls.js

Czy jesteśmy w stanie wypracować jakoś to, co chcemy uzyskać i skontaktować zarząd z firmą?

Up, robimy coś z tym?

Jeżeli ktoś z zarządu się zgłosi jeszcze to jestem chętny przeprowadzić jakaś rozmowę, Ew wyskrobać maila w zależności jaka formę kontaktu preferujemy.

Możliwości promocji opisał @bell0x07, możemy wspólnie przedstawić taka listę tellyo. Fajnie byłoby tez razem zorganizować jakis event w Łodzi, obecność jakiejś firmy trochę by ucementowała nasza pozycje.

Update:

https://lists.hackerspace.pl/archives/list/lodz@lists.hackerspace.pl/thread/BN6D3LT3I6EI4BDF6FLICOPFWPZDML5I/

Tytuł: Otrzymaliśmy 9638zł od Profound Networks, LLC!

1 polubienie