Stan czatów

To tylko ankieta dla wybadania opinii, ktoś to potem by musiał napisać i wdrożyć, więc nie mówię, że jak będą same odpowiedzi na “tak”, to się stanie, ale…

Czy waszym zdaniem zmostkowanie HSŁ24 z listą mailingową, na tej zasadzie, że wiadomości pisane na HSŁ24 będą się wysyłać na listę, byłoby dobrym pomysłem? (w drugą stronę forwardowanie też by działało, ale to akurat wydaje mi się być dużo mniej kontrowersyjne)

  • tak
  • nie
  • to zależy (rozwiń temat w odpowiedzi)

0 głosujących

Ankieta bezterminowa, bo znowu – tylko w celu zebrania opinii.

Argumentacja, czemu tak – dlatego, że to by umożliwiło bycie na bieżąco osobom nie korzystającym z czatów.

Pewnym problemem byłoby to, że spam z HSŁ24 forwardowałby się na listę.

Prośba o większy odzew…

Jestem raczej na nie, ze względu na to, iż, pomijając możliwość spamu, trudno by było obsłużyć możliwość edycji wiadomości wysłanej na HSŁ24 z poziomu Telegrama - wymagałoby to chyba wysłania zedytowanej wiadomości jako nowy mail?

Jeśli już, to lepiej to zrobić w drugą stronę - czyli wiadomości z listy mailingowej trafiające na kanał Telegramowy.

Ale wtedy trzeba skończyć z przyjmowanym obecnie założeniem, że wszyscy czytają HSŁ24… W ogóle najlepiej by wtedy chyba było wyłączyć możliwość pisania na HSŁ24, żeby ludzie, którzy chcą rzucić jakieś ogłoszenie, pisali maila na listę. Na wygodzie obsługi to mocno straci, ale na pewno będzie mniej spamu.

Problemem może być stripowanie maili z zacytowanych wiadomości, na które się odpowiada itp.

Chyba, że dawać po prostu, jak z forum, informację, że pojawił się nowy mail na liście, z linkiem do archiwum… Ale do tego Warszawa musiałaby naprawić archiwum listy, ewentualnie musielibyśmy ją postawić na naszym serwerze.

Archiwum działa, a przynajmniej widzę ostatnie wiadomości, które otrzymałem na swoją skrzynkę: - Łódz - Hackerspace.pl Lists

Faktycznie, czyli naprawili :slight_smile: Tym lepiej.

A gdyby tak przesyłać wiadomości dopiero z opóźnieniem, np 24h? Mogłoby to rozwiązać oba problemy.