Stojak rowerowy - na co patrzyć, czego dokładnie potrzebujemy?

Patrzyłem na stojaki rowerowe i najbardziej podobają mi się te 2:

  • BIKE HAND YC-100BH - ok. 450 zł (Stojak serwisowy BIKE HAND YC-100BH - CentrumRowerowe.pl)
  • BIKE HAND YC-100ST - ok. 850 zł (Stojak serwisowy BIKE HAND YC-100ST - CentrumRowerowe.pl)
    Ogólnie różnica jest taka: ten droższy jest lepiej wykonany i ma udźwig do 49 kg, a ten tańszy do 25 kg. Praktycznie każdy rower normalny (nie elektryczny) będzie ważył mniej niż 25 kg, więc do takich rowerów tańszy zdecydowanie wystarczy.
    Główne pytanie jest jednak takie: czy chcemy mieć możliwość serwisowania rowerów elektrycznych?
    Jako argument za mogę podać że na pewno jest mniej miejsc do serwisowania rowerów elektrycznych, a możemy (?) sobie pozwolić na droższy sprzęt (na pewno bardziej niż ja mógłbym sobie pozwolić). Z drugiej strony nie mam roweru elektrycznego, chyba nikt ze spejsu nie ma i w zasadzie nawet chyba nie znam ani jednej osoby która taki posiada.
    Tak czy owak powiedzcie mi co myślicie, czy szukać stojaku o normalnym czy większym udźwigu. Jak będę wiedział to jeszcze poszukam jakichś innych i prześlę jaki ostateczenie kupić.

IMO raczej bez elektrycznego, chyba że znajdzie się kilka osób które widzą w tym wartość. Cena jest 2x większa. Wrzucam niezobowiązującą ankietkę:

  • Zwykły
  • Do elektrycznych
  • Żaden / brak zdania
0 głosujących

Z mojej strony mogę podsunąć coś w rodzaju Stojak serwisowy do roweru PROX Sklep Enduro-Cross.pl czy Stojak serwisowy do naprawy rowerów z uchwytem na narzędzia w prezencie

To jest praktycznie to samo co mój Velomann Bike Star, którego używałam półprofesjonalnie od 2011 i wciąż go mam, chociaż już nie grzebię tyle w rowerach. Solidna metalowa konstrukcja, bez trudu udźwignie transportowego holendra. Z wad to jedynie złamała mi się dźwignia zacisku, ale bardzo łatwo naprawić to zamieniając ją na śrubę.

W wyżej wymienionych z kolei podobają mi się zębate blokady obrotu zacisku. Brakowało mi tego.

Właśnie wolałbym coś z innym mechanizmem obrotu zacisku niż rura z zaciskiem którego trzeba zacisnąć jak tylko mocno się da. Mam stojak z takim i zacisk jest w zasadzie obrócony na stałe. Dlatego taki z zębatkami byłby lepszy.

No dobra, popatrzyłem jeszcze na inne i moim zdaniem powinniśmy kupić ten o którym pisałem: Stojak serwisowy BIKE HAND YC-100BH - CentrumRowerowe.pl. Co ciekawe na Allegro jest o wiele droższy więc lepiej w tym sklepie kupić o ile się da.

1 polubienie

Jeśli nikt nie ma nic przeciwko, to ja bym go brał.

Właściwie to już go nawet wniosłeś do spejsu xD

O xD