Strona + Rebranding

Hej,

Od wczoraj pracuje nad nową stroną internetową dla hakierspejsu. Możecie podejrzeć instancje testową tutaj.

W porównaniu z obecną:

  • jest o wiele prostsza (nie korzysta z bootstrapa)
  • zawiera głównie tekst
  • pozwala na prowadzenie bloga bezpośrednio na stronie, chciałbym, żebyśmy na blogu mogli pisać o swoich projektach
  • zawiera więcej linków do różnych ważnych rzeczy
  • łatwiej dodawać nową treść (jest nawigacja, można dodać tyle podstron ile tylko mamy ochotę)
  • wykorzystuje semantyczny html

Co muszę jeszcze zrobić:

  • w tym momencie mam same pliki html, chce przepisać to na jekyll, żeby łatwo było ją rozbudowywać
  • chciałbym żeby wszystkie generowane pliki były umieszczone w folderze _data
  • otworzyć MR :3

Nie jest to nic zobowiązującego, po prostu widzę, że brakuję trochę miejsca na naszej stronie i format landing page nie za bardzo do nas pasuje. Jestem ciekawy waszych opinii i pomysłów.

Dodatkowo chciałbym tutaj również poruszyć temat zmiany loga. Obecne logo, pomimo, że jest fajne, jest bardzo surowe, spróbuję zrobić coś samemu i podzielę się z wami swoimi wynikami wkrótce :).

Jakbyśmy mieli nową stronę + nowe logo, moglibyśmy ruszyć z jakąś “kampanią promocyjną”. Porobić plakaty, poprzyczepiać je na uczelniach/szkołach itp, wydrukować nowe wlepy.

@edit tak na stronie jest juz manifest, jednak moze on sie jeszcze zmienic. Jesli chcecie o nim pogadac to zapraszam na gh.

1 polubienie

Według mnie – okej, super robota. Chociaż sam layout nie różni się w zasadzie od poprzedniego… Ale doceniam zalety tej nowej wersji.

Aczkolwiek grafika na tej starej (obecnej) stronie, wydaje mi się, jest lepsza, i także na tej nowej warto ją będzie dopracować.

Co do manifestu, pozwolę sobie przez chwilę wstrzymać się z zabieraniem głosu w tamtej dyskusji – myślenie od nim i przedstawianie mojego punktu widzenia na to zużywa dużo zasobów psychicznych. Sam wierzę, że uda nam się w kwestii tego, jak powinien wyglądać, wypracować konsensus (będący faktycznie konsensusem, a nie zgniłym kompromisem), ale to nie jest rzecz łatwa… Na razie widzę, że choć jest to trudne, trzeba o tym rozmawiać, ale nie ma sensu tego robić nagle i na szybko, bo to tylko nakręca nerwy. Na ten moment patrzę na to tak, że jeśli brak takiego manifestu ma kogoś zniechęcić do przystępowania do HS-u, czy uczestnictwa w jego życiu, albo w ogóle sprawić, że będzie się czuł tu zagrożony, to jak najbardziej rozumiem to, że jest potrzebny. Ale z drugiej strony – szczerze – ja sam widząc na stronie manifest w takiej postaci, jak jest obecnie proponowana, jako osoba zastanawiająca się nad przyłączeniem do HS-u, bym się bał, i pewnie bym wtedy do HS-u nie dołączył. Nie wiem, czy to waszym zdaniem pozytywna rzecz… W każdym razie – muszę jeszcze na ten manifest popatrzeć, pomyśleć, może wpadnę na jakiś pomysł jak to ulepszyć tak, by mnie nie zniechęcał (a zarazem był okej dla reszty, nie tracił tych funkcji, na których innym zależy). Ale to nie dzisiaj.

Czyli będziemy mieć już trzecie logo…

Zobaczymy. Na pewno ostatecznie trzeba się będzie zdecydować na jedno i tego jednego używać.

Podoba mi się, ale mam parę uwag. Ciężko mi się zebrać żeby podać je wszystkie naraz, więc poniżej wrzucam losowe myśli:

  1. IMO bardzo brakuje tu grafik. O ile rozumiem estetyczny ideał pt “sam tekst, trochę jak w terminalu”, o tyle targetem naszej strony nie są tylko hakerzy, ale także zwykli ludzie, którzy chcieliby się dowiedzieć czym jest spejs. Z tego powodu pierwotnie dałem sporo emoji i używałem paneli: żeby oddzielić maksymalnie od siebie różne sekcje strony i sprawić że całość jest mocno stymulująca dla osób z minimalnym attention spanem.
  2. Nie wiem czy manifest nie pasowałby bardziej jako “apel”. Brakowało mi dobrego słowa, dlatego w pull requeście zamiast tego są emoji. Inna sprawa, że przydałby się jakiś wstęp do tego manifestu na jego początku, który mówi że to jest wersja robocza i że jest dyskutowa pod tym-a-tym URLem.

Ja znam dobre logo :slight_smile:

A strona wydaje mi się jakaś taka… wąska strasznie :stuck_out_tongue:

Z manifestem bym się jeszcze wstrzymał.

[edit]
W sumie to stara strona też jest wąska, także nie ma tematu :smiley:

Podrzucam efekt naszej pracy

4 polubienia

W sumie nie wiem, czy nie inspirowane trochę naszym… Fajne :slight_smile: