Utrzymanie porządku w spejsie

Bo Tomek przyszedł wcześniej z uwagi na to, że musiał też wcześniej wyjść, ja w sumie podobnie miałem.

Widzę na HSŁ 24 request o usunięcie cyklicznego spotkania sprzatającego …
Czy to oznacza że nie potrzebujemy takiego ?
Spotkanie jest ustawione raz w miesiąc w drugi czwartek. Nie do końca rozumiem dlaczego to nie działa …
Jest to niestety ten element jestestwa w spejsie który nie może być zaniedbany, choć nie każdy z nas musi to lubić.

Może trmin musi być bardziej płynny, a może sprzątanie powinno odbywać się na koniec wtorkowych spotkań ?

Wrzucajcie swoje pomysły zanim zarośniemy bałaganem.

  • Stały termin
  • Płynny termin
0 głosujących

Ja mam dwie propozycje, w sumie obie mogą coś poprawić.

  1. Spotkania sprzątalnicze we wtorki, te których nie mamy w kalendarzu. We wtorki ludzie zwyczajowo przychodzą, więc będzie “kim” sprzątać.
  2. Zrobienie dyżurów na organizowanie tych spotkań. Byłaby lista, kto jest organizatorem w danym miesiącu, taka osoba miałaby obowiązek być, koordynować sprzątanie, i motywować inne osoby do przybycia (we własnym interesie - inaczej sprzątałaby sama). Ewentualnie jeśli nie może przybyć, w tej sytuacji albo zorganizować zastępstwo, albo odwołać spotkanie. Jest nas aktywnych jakoś koło 10 osób, więc byłaby to rola do spełnienia praktycznie raz na rok. Tutaj widzę taki problem, że nie wiadomo, na ile ludzie będą chętni do brania tych dyżurów - ale kurczę mamy ten spejs, powinniśmy czuć się za niego odpowiedzialni i w temacie sprzątania też się udzielać.