Wątek ogólny: "Doomsday planning for less crazy folk"

Mam nadzieję, że wybaczycie założenie tego wątku - jeśli jego istnienie samo w sobie stwarza dyskomfort, proszę o jasny sygnał (tu, albo na privie).

Aktualne wydarzenia na świecie wiele osób prowokują do różnego rodzaju pytań, których sam na początku aktywnie unikałem, a potem doszedłem do wniosku, że chyba się nie da. Zachęcam więc do dyskusji o tym: jak nie zwariować i co możemy zrobić żeby zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dobrym pomysłem może też być organizowanie się tutaj do różnego rodzaju powiązanych projektów. Przykładowo, może dobrze byłoby zrobić spotkanie specjalne zahaczające o np. wykorzystywanie alternatywnych form komunikacji itd?

Jako że temat jest mocno panikogenny, będę wdzięczny za możliwie opanowane podejście do tematu. Mamy chaos i dla wielu osób sama atmosfera niewiedzy to już olbrzymie źrodło dyskomfortu samo w sobie. Zachęcam do tego, żebyśmy zamiast defetyzmu czy pesymizmu spróbowali spojrzeć na sprawę z założeniem że mamy jednak pewne zasoby, umiejętności i dozę sprawczości.


Zacznę może od tego linka:

https://lcamtuf.coredump.cx/prep/

Zakładam, że Lcamtufa przedstawiać nie trzeba. Co sądzicie o jego poradniku? Mi jego podejście wydaje się bardzo analityczne i rzeczowe, co fajnie kontrastuje z najpopularniejszymi filmikami na YT w tym temacie.

W sumie to podlinkowałem w ciemno a z tego co widzę Lcamtuf zamienił treść już w książkę i zaczął sprzedawać, usuwając historię z web.archive.org. Ma ktoś może treść jego tutoriala gdzieś zapisaną?

Z innych zasobów, przychodzi mi do głowy to:

Mogę poopowiadać o łączności radiowe.
O samym prepping-u też coś tam wiem, interesuję się od lat, ale specem nie jestem, nie czuję się na siłach opowiadać o tym “na poważnie” ale podyskutować zawsze można.

3 polubienia

O, odkryłem że w stopce jest link do starej wersji jego poradnika, którego to pierwotnie chciałem użyć jako punktu wyjścia do dyskusji:

https://lcamtuf.coredump.cx/prep/index-old.shtml