Wprowadzanie nowych osób

Na spotkaniu statutowym (29.09.2020) pojawił się temat wprowadzania nowych członków oraz ewentualnego zapisu całej formalności w statucie.

Przykładowe pytania jakie się pojawiły:

  • Jak według was powinno wyglądać wdrażanie nowych członków?
  • Ile osób powinno wyrazić zgodę na dołączenie nowej osoby?
  • Czy cały proces powinien być opisany w statucie?

IMO
Jak według was powinno wyglądać wdrażanie nowych członków?
Jedna osoba oprowadza po HS i tłumaczy zasady i ideologię
Ile osób powinno wyrazić zgodę na dołączenie nowej osoby?
Jedna osoba plus zatwierdzenie przez zarząd (gdzie zarząd to 99% formalność)
Czy cały proces powinien być opisany w statucie?
Po co w statucie?

1 polubienie

Według mnie nie powinno być zapisu na ten temat w statucie, bo statut powinien być maksymalnie minimalny, ale jestem ciekawy co o tym sądzisz ty i reszta osób, która wypowiada się tutaj na forum.

W warszawskim statucie jest zapis, że nowo przyjmowany członek musi uzyskać aprobatę jakiegoś istniejącego członka. Założenie tego było chyba właśnie takie, by taka osoba była odpowiedzialna za onboarding nowicjusza.

Opisywanie całego onboardingu w statucie chyba nie ma sensu. Okaże się, że dotychczasowa procedura przestaje się sprawdzać i będziemy chcieli ją zmienić, i co wtedy? Będziemy zmieniać statut (co jest skomplikowane, bo wymaga rejestracji nowej wersji statutu w KRS-ie)?

2 polubienia

Wydaje mi się, że ‘onboarding’ byłby przepisem martwym i ciężkim do wyegzekwowania. Jeśli zależy nam na nowych członkach, to zależy nam na tym, żeby się dobrze u nas czuli, czyli zależy nam na tym, żeby się zaopiekować nowymi. Taka trochę implikacja, bo jeśli chcemy nowych członków, a nie chcemy ich wdrażać w żadnym stopniu, to jak w ogóle chcemy pozyskać nowych członkow? Wpisywania tego w statut nie uważam za dobry pomysł,

Ja tylko dorzucę link do pull requesta na githubie - zapraszam do dodania jakiejś reakcji:

https://github.com/hakierspejs/statut/pull/6

3 polubienia

Przypiąłem ten temat, bo mieliśmy wczoraj na ten temat dłuższą dyskusję na Mumble i potrzebuję więcej feedbacku.

IMO się zgadzam. Powodzenia z egzekwowaniem takiego przepisu w statucie.