Wszystko co chcieliście wiedzieć o klawiaturach mechanicznych, ale baliście się zapytać

Może w przyszłym tygodniu zrobimy sobie spotkanie online? Jaki dzień najpiej by Wam pasował?

Co by ułatwić udzielenie odpowiedzi, walnę ankietkę pt “który dzień ci pasuje”:

  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Czw
  • Pt
  • So
  • Nd
  • Żaden z powyższych - nast. tydz. mi nie pasuje, ale inne tak
  • Żaden z powyższych - nie interesuje mnie temat albo forma

0 głosujących

W ogóle napiszcie tutaj swoje pytania, to postaram się na nie odpowiedzieć też podczas prezentacji:D

Może dobrym pomysłem byłoby krótkie wyjaśnienie dla ludzie, czym jest klawiatura mechaniczna, czym różni się od zwykłej klawiatury i do czego może być używana, t.j. krótkie wprowadzenie do technologii.

1 polubienie

Będzie!

Może też coś o historii. Mechaniczne były pierwsze, przed membranowymi? No bo z jednej strony mamy stare klawiatury od pecetów, takie z lat 90. czy wczesnych 2000 (one były mechaniczne czy membranowe? generalnie dosyć głośno klikały, więc można odnieść wrażenie, że mogły być mechaniczne) – ale, no, klawiatura od takiego ZX Spectrum to w żadnym wypadku nie był mechanik :slight_smile: (choć też nie wiem, czy membrana; to chyba mogło być to samo, co w pilotach do telewizorów, czyli coś zbliżonego zasadą działania do klawiatury membranowej).

1 polubienie

W ogóle @nikola widzę że na ten moment w sprawie terminu wypowiedziały się dwie osoby. Może warto byłoby to rozgłosić jakoś także w innych spejsach?

Myślałam, żeby to zrobić głównie dla nas, nie wiem czy chcę robić ogólnopolski event :stuck_out_tongue: No jak nie ma chętnych, to nie ma, zawsze można mnie pingać na telegramie :slight_smile:

Spotkania nie ma, ale jest grupka na telegramie :slight_smile: Telegram: Join Group Chat