Wybory parlamenarne 2023 - quizy pomocne w wybraniu kandydatów

Póki co takie trzy znalazłem, z czego ten pierwszy uważam za najlepszy pod kątem merytoryki i doboru pytań:

Latarnik Wyborczy z ciekawości sprawdziłem i najwyższa zgodność z partią to u mnie 71%, czyli no nie ma ideałów :smiley:

Bardzo ciekawe.

image

Uważam że ten latarnik to turbo naduzycie, jak każde inne medialne gówno w tym kraju. PKW zarejestrowało ponad 80 komitetów wyborczych a w latarniku jest aż 6 ! To jakaś kurwa kpina, nie lubie kiedy manipuluje się w ten sposób ludźmi marginalizując pozostałych, ani krzty pluralizmu w tym.

Zgadzam się. Jest to nadużycie. Aczkolwiek nikt jeszcze nie zrobił żadnego lepszego narzędzia dla tego celu. Chyba, że coś przegapiłem.

Do udziału w Latarniku Wyborczym zaprosiliśmy wszystkie komitety wyborcze, które zarejestrowały listy wyborcze we wszystkich okręgach do Sejmu.

To u mnie wyszło tak:

Kurłą, u mnie najwyższa była Lewica z 71%, tylko nie pamiętam reszty.
Ale jak zrobiłem drugi raz to trochę inaczej wyszlo xD

KO 75 %
Lewica 72 %
3D 49 %
Bezpartyjni 44 %
PiS 41 %
Konfederosja 38%

image

Ciekawe, czy jest jakiś element losowy w generowaniu tych odpowiedzi.

Na wszystkie pytania odpowiedziałem „Nie mam zdania”.

PiS 40%
3D 35%
Reszta po 33%

Znalazłem jeszcze kompas wyborczy na oko.press: Kompas wyborczy - OKO.press

Nowa Lewica: 61% zgodności
Trzecia Droga: 22% zgodności
Koalicja Obywatelska: 11% zgodności
Konfederacja: 6% zgodności

Słaby, bo odpowiedzi z wielu do wyboru albo się powtarzają/mocno nakładają na siebie, albo są rozłączne i można chcieć kilku rzeczy, a do wyboru jest tylko jedna odpowiedź.

Widać, że autor odpowiedzi do wyboru przygotował na podstawie postulatów poszczególnych partii…

Wychodzi, że w sumie wszystkie partie w podobnie niewielkim stopniu zaspokoją moje oczekiwania…

Ale i tak jeśli wygra opozycja, to będą musieli zawiązać koalicję, więc w praktyce realizowane będzie po trochu z postulatów wszystkich.

BTW w ogóle ciekawe, czemu wskazało mi Platformę, jak takie samo dopasowanie ma Lewica…

Ty symetrysto! xD

Dobre pytanie do twórców.

A tutaj kolejna stron, tym razem są pytania i odpowiedzi od konkretnych polityków, moim zdaniem zdecydowanie lepsza, niż poprzednio wymienione w wątku: https://mamprawowiedziec.pl/

Z mojego okręgu do Sejmu niestety tylko dwóch kandydatów odpowiedziało:

Lp. Zgodność Wspólnych pytań Imię i nazwisko Komitet wyborczy Okręg Numer na liście

  1. 75% 18 Sebastian Makówka Trzecia Droga 16, Płock 20
  2. 70% 18 Mateusz Dobrowolski Nowa Lewica 16, Płock 8

Jakbym głosował w Łodzi, to miałbym tak:

  1. 80% 18 Adam Kępiński Nowa Lewica 9, Łódź 7
  2. 78% 18 Hanna Gill-Piątek Koalicja Obywatelska 9, Łódź 20
  3. 78% 18 Grzegorz Kardas Trzecia Droga 9, Łódź 4

To dla mojego okręgu…

Liczba osób z Lewicy sugeruje, że pani z KO chyba powinna być w innej partii :slight_smile:

BTW ankieta o tyle słaba, że część pytań była z tezą.

Chyba nie ma takiej bez żadnego pytania z tezą :frowning: