Marketing i szukanie członków

Elo,

Na ostatnim spontanicznym spotorgu z tematem przewodnim pt “sposoby na rozwój spejsu”, wspólnie z Aleksym, kpc oraz Tomkiem ustaliliśmy m.in. że fajnie byłoby spróbować ponownie zadbać o media. Głównym problemem na który zwrócił uwagę opiekujący się naszym fejsem Tomek jest to, że często po prostu brakuje nam materiałów do zamieszczania. Nie musi to być nic dużego, udanego ani nawet nagranego w spejsie - chodzi po prostu o to, żeby pokazać że społeczność żyje i zrobić efekt kuli śnieżnej.

Ja, jak to ja, wymyśliłem żeby spróbować ten problem rozwiązać pisząc nowego bota. Widzę to tak: obserwowałby on at.hs-ldz.pl i raz na jakiś czas pingał ludzi z pytaniem “Hej, nad czym pracowałeś/aś? Możesz podrzucić jakieś zdjęcie i jakiś krótki komentarz?”. Po otrzymaniu odpowiedzi przekazywałby ją do naszej grupy social media, aktualnie AFAIK złożonej wyłącznie z Tomka. Dzięki temu kiedy w przyszłości zgłosi się nam ktoś chętny/a do ogarniania Mastodona, wystarczyłoby dodać go do listy osób którym bot coś forwarduje. Co Wy na to?

A tak poza tym, padło postanowienie żeby co miesiąc kupować po jednym regale do spejsu aż uzbieramy ich wystarczająco. To dobry moment żeby wskrzesić naszego scrapera olx.pl. Z tego co pamiętam nie działał OOTB, pewnie trzeba będzie go ciut pohaczyć.

Ktoś chce popracować ze mną nad którymś z tych projektów? Mogę na to wygospodarować czas na spotkaniach spejsowych (zwłaszcza tych nieoficjalnych) i potencjalnie w czwartki po popracy.

Pozdro,

d33tah