Remont, ogólnie

Ten wentylator działa w ogóle? Udało wam się połączyć z kamerą go widzącą?

Trochę pogubiłem się w planach remontu lokalu 3U, więc podsumuję swoje pomysły i mam nadzieje, że skorygujecie mnie.
Niby były opcje remontu wyodrębnionej części (czyli na raty, step by step) i zrobienia wszystkiego na raz. Moim zdaniem już nie będziemy mogli wyremontować wszystkiego na raz. Widzę takie etapy (naming zgodnie z https://i.imgur.com/V0UbWFz.png):

  • demontaż (mokrych i zagrzybionych płyt KG (kartonowo-gipsowych), farby olejowej)
  • osuszanie ( + sprawdzić rynnę i kominek)
  • wymiana KG płyt (wraz z profilami)
  • gładź (drobne poprawki, wygładzanie nowych płyt KG, szlifowanie)
  • gruntowanie + malowanie
  • wywóz gruzu

Co jest do zrobienia w najbliższym czasie:

  • sprawdzanie szczelności rynny oraz połączenia papy z kominkiem
  • korygowanie otworów w płytach KG (ściany i sufit) do prostokątów, żeby można było później zamontować nowe kawałki płyty
  • demontaż mokrych płyt KG w kuchni do wysokości około 1.2m
  • wyskrobanie farby olejowej w korytarzu i hardroomie (gdzie mokra, zagrzybiona, nie trzyma się)
  • sprzątanie Narnii: spakować ten piasek do worków i pozostawić na zewnątrz
  • sprzątanie i pakowanie gruzu do worków, wyniesienie gruzu na zewnątrz, żeby go nie osuszać
  • osuszanie lokalu osuszaczem (prawdopodobnie z podgrzewaniem ścian)
  • montaż baterii w łazience, dobrze byłoby zamontować podgrzewacz wody.
  • montaż wentylatora w łazience
1 polubienie

Na odpad budowlany - gruz, zdemontowane gk itp musimy miec kontener na odpad budowalny.

Co do planu proponuje czestsze spotkania przynajmniej w okresie przeprowadzkowo remontowym, zeby właśnie sie nie pogubić na czym stoimy i żeby nie rosły poboczne pomysły które będa tylko predłużały temat.

Osuszanie proponuję zacząć już tak od wczoraj.

2 polubienia

Co do planu proponuje czestsze spotkania

+1

Ten wentylator działa w ogóle? Udało wam się połączyć z kamerą go widzącą?

Działa, wczoraj podłączyłem go przez sonoff basic R2, na razie nie udało mi się podłączyć laptopa do tymczasowego wifi żeby zrobić monitoring.

Co do osuszacza — ostanio Kamil mówił, że rynna przecieka, co nawilża ścianę i nie ma sensu wydawać pieniądze na osuszacz i prąd, dopóki nie naprawimy rynnę. Więc chciałbym najpierw sprawdzić rynnę i kominek, żeby wiedzieć co robimy dalej.

Przypominam, że mamy „aż“ dwa tygodnie na przeniesienie się.
Jak dla mnie lista rzeczy do zrobienia jest ok. chociaż nadal bym po prostu się pozbył połowy tych kartongipsów, ale nie będę oponował, lepiej jak szybciej podejmiemy decyzję i zajmiemy się pracą).

Mamy dwa tygodnie. Co, jeśli rynna przecieka? Będziemy sami próbować ją załatać, czy kontaktować się z administratorką i mieć nadzieję, że ktoś przyjdzie to poprawić natychmiastowo?

Rzeczy trzeba przenieść i tak, raczej nic im się nie stanie. To nie jest tak, że w tym nowym lokalu woda leje się po ścianach, a poza tym jako tymczasowy magazyn chcemy raczej wykorzystać pomieszczenia w części lokalu wchodzącej w kamienicę.

Oczywiście nie przenosimy ich do głównego pomieszczenia w nowym hs (do łazienki też raczej nie), bo tam będzie remont, tylko do pomieszczeń pobocznych.

Przypominam, że na meetupie jest wbite spotkanie przeprowadzkowe, bodaj w ten wtorek.

Dzisiaj po południu planuję wpaść, może uda mi się coś przenieść. Fajnie by było mieć więcej regałów (jak rozumiem te kupione już są zajęte), ale nie jestem przekonany, czy możemy sobie na nie pozwolić, trzeba więc chyba układać rzeczy na podłodze “jak leci”.

Jak dobrze pójdzie, to uda mi się tymczasowo doprowadzić sieć do nowej siedziby.

Btw mamy jakiś pomysł, jak przenieść ten wielki serwer? To szazi robi się jakoś w miarę lekkie, jak się wyjmie kasety blade?

Przecieka w jakim stopniu ? W którym miejscu ? Komu mówił to Kamil ? W takim wypadku dlaczego jeszcze tego nie zgłosiliśmy ?
Może ktoś podrzucić jakieś foty miejsca gdzie się leje ?
Jak ktoś poda mi dane kontaktowe to mogę wydzwonić administratorkę to najmniejszy problem, lub po prostu napisać do niej maila.
Ostatnio jest więcej opadów, ale chyba bez tragedii, pewnie też niagary po tej scianie nie ma, no i to tylko jeden punkt, a do osuszenia jest całość w środku.

840 to nie jakiś turbo majątek na te osuszacze, apropo wentylatora to rozmawiałem ze znajomkiem i powiedział że to tylko przepalanie kasy, fajnie jeka bedzie jako dodatkowy element do osuszaczy żeby wspomóc cyrkulacjeę powietrza ale samym wentylatorem to jedyne co osuszymy to nasze kieszenie z pieniędzy.

1 polubienie

Przecieka w jakim stopniu ? W którym miejscu ?

IMHO jest to do ustalenia

Komu mówił to Kamil ?

Mi i Jacku.

W takim wypadku dlaczego jeszcze tego nie zgłosiliśmy ? Jak ktoś poda mi dane kontaktowe to mogę wydzwonić administratorkę to najmniejszy problem, lub po prostu napisać do niej maila.

W tej kwestii kontaktowałem wczoraj z administratorem ZLM, odpisywałem na “HSL sudoers” - na razie nasza reklamacja trafiła tylko do wspólnoty.

Czy ta rynna co cieknie to przed wejściem po prawej od kuchni ?

Jeśli tak, to główne pomiezczenie i tak mozemy zaczac suszyc.

Jaką mamy alternatywę? Nawet jeśli cieknie, to jak szybko wydarzy się cokolwiek, co sprawi, że przestanie ciec?

Trochę bardziej aktualne zdjęcia LU3 - https://piwnicomat.hs-ldz.pl/folders/ari8v74217tui06v/z30lu3remont

Jeśli cieknie — albo dopilnować naszą reklamację, żeby ona pilnie trafiła do wykonawcy i naprawa była priorytetowo, albo znaleźć innego wykonawcę, który to naprawi, albo samodzielnie uszczelnić / czy zrobić coś, żeby woda nie leciała po elewacji. W sumie, jesli nie uda się znaleść węża, można i z wiaderkiem spróbować sprawdzić.

Chodzi mi tu bardziej o to, czy osuszać, czy nie. Jak Jeśli chcemy się wstrzymać z osuszaniem, bo cieknie, to ile czasu będziemy musieli czekać, aż przestanie ciec, żeby zacząć osuszać. Wydaje mi.się, że na tyle długo, że chyba warto zacząć już teraz suszyć.

1 polubienie

Wonsz 15-metrowy jest już w małym spejsie.

1 polubienie

Dzięki, sprawdziłem wczoraj rynnę i pseudo-obrubkę kominku — nie udało mi się zauważyć miejsc, gdzie woda trafiła na elewację albo do lokalu.

1 polubienie

Dzięki śliczne za dzisiaj! Było przezajebiście zobaczyć nas jako dużą grupkę ludzi pracującą we wspólnym celu :heart:.

  • notatki ze spotkania są tu: HedgeDoc - Collaborative markdown notes,
  • kupiliśmy w RTVEuroAGD odkurzacz Karcher WD3. Ma dotrzeć do biura Kujawka w czwartek,
  • przygotowaliśmy sporo rzeczy do łatwego przeniesienia do nowej siedziby

Piszcie jeśli przegapiłem coś ważnego.

Nowy spejs został zinternetyzowany i stelefonizowany. Tymczasowo są dwie sieci wifi: Hakierspejs i Hakierspejs2, zasięg zależy od lokalizacji w HS-ie. Hasło przy obu standardowe. Do nowej siedziby można dzwonić pod standardowy numer telefonu.

Ktoś jeszcze wystawia jakieś własne, prywatne wifi z SSID hsldz.pl - sugeruję albo to wyłączyć, albo zmienić SSID, bo może mylić i ludzie mogą próbować się z tym łączyć zamiast z wifi spejsowym.

Z istotniejszych jeszcze rzeczy, poza przeniesieniem spakowanego wyposażenia, trzeba:

  • przenieść zamek,
  • zdemontować licznik prądu,
  • załatać dziurę po rzutniku,
  • zdjąć i spakować to świecidło z okna, tak by można je było założyć w oknie w nowej siedzibie, jak już skończymy remont,
  • kupić i zamontować skrzynkę na listy.

Do nowej siedziby Aleksy mówił, że ma zlewozmywak z baterią. Warto go założyć w łazience zamiast tej umywalki. Umywalkę zachować, a zlewozmywak docelowo założyć w kuchni, jak ją kiedyś będziemy mieć. Teraz, dopóki nie mamy kuchni, może być w łazience.

Prosimy też o wpłaty na zrzutkę na wynajęcie osuszacza wilgoci. Info na HSŁ24.

Przy okazji, prośba o kontakt, gdyby ktoś miał czas i chęć pomóc rozkminić temat deklaracji na podatek od nieruchomości - mamy 7 dni na jej złożenie w Urzędzie Miasta.

3 polubienia

Zadzwoniłem w temacie osuszacza. Te osuszacze to są przerobione klimatyzatory. Są takie kwestie, że po pierwsze wymagają do pracy 18-20 stopni (ale tu facet mówił, że jeszcze pokombinuje, czy nie da się oszukać czujnika temperatury, poza tym to urządzenie też produkuje trochę ciepła). Po drugie - trzeba podstawić pod nie wiadro i wylewać 2x dziennie wodę. Po trzecie - podczas ich pracy nie może być unoszącego się w powietrzu zapylenia, więc podczas pracy trzeba by było wstrzymać się z pylącymi pracami typu kucie, szlifowanie itp (pył w powietrzu może zniszczyć te urządzenia). Poza opłatą za wynajem potrzeba wpłacić 500 zł depozytu. Jak damy mu znać jutro do 15, to mógłby ten osuszacz wieczorem przywieźć.

Generalnie on mówi, że one działają lepiej, bardziej wydajnie, niż fabryczne osuszacze (i że zajmuje się też serwisem takich fabrycznych).

Ostatecznie to bierzemy? Cena jest taka, jak było wcześniej mówione. 20 zł doba za urządzenie.

Odkurzacz już mam, odkurzacz i żyrafa jutro się znajdą w spejsie.

Czy szlauch jeszcze jest potrzebny, @c3c7e0444f ?

Nie sądzę.