Spotorg

Dawno nie było spotorga. Przybyło nam też członków. Może by tak następny Wtorek lub za 2 tygodnie ?
Można by się spotkać w pełniejszym składzie i pogadać o bieżących sprawach.

  • Wtorek 28.11.2023
  • Wtorek 5.12.2023
  • Inny - wpisz w komentarzu.
0 głosujących

BTW - przy okazji mozemy zrobic małe powitalne party dla Jacka - no i musimy obmyśleć jakiś test na szpiona :slight_smile:

Możemy! Aczkolwiek obejdzie się bez testu, @d33tah zdecydowanie jest sobą w moim mniemanu :smiley:

To jak, ogłaszamy? Bo jeśli to ma być najbliższy wtorek, to czas trochę nagli.

Ogłośmy. Takie spotkanie na pewno jest potrzebne. Byłoby fajnie od razu z jakąś konkretną agendą i wyborem moderatora, żeby się to w ogólną pyskówkę nie zamieniło…

A propos chciejlisty – czy można mieć prośbę o to, by każdy głosując nie zostawiał pustych pól przy wybranych rzeczach, tylko wpisywał tam np. zera?

W przeciwnym razie uciekają nam potencjalne głosy osób, które do chciejlisty nie dotarły w czasie po tym, jak dana rzecz została do niej dopisana.

Wpisane zero mówi jednoznacznie, że ktoś danej rzeczy nie chce. Brak wpisu – przez arkusz też jest liczony jako zero (czyli jako głos na “nie”), pomimo że być może dana osoba na temat danej rzeczy w ogóle nie miała jeszcze okazji się wypowiedzieć.

W ogóle pamiętajmy też, że jeśli ktoś nie jest pewien, czy czegoś chce, czy nie, zawsze może jeszcze wpisać wartość pośrednią między 0 a 1 (ułamkową).

W tym momencie w przypadku osób, które wpisywały te zera, widać wyraźnie, że w temacie części zakupów głosu jeszcze nie zabierały i że trzeba kogoś takiego pingnąć z prośbą o uzupełnienie głosów zanim podejmie się decyzje zakupowe. W przypadku innych osób tego nie widać, i nie wiadomo, czy brak głosu to zamierzone zero, czy wynika z tego, że dana rzecz była niedawno dopisana i ten ktoś jeszcze nie przeglądał Chciejlisty.

Swoją drogą widać też, że jest kilka osób, które dawno nie miały okazji do chciejlisty zagladać…

Jeśli ktoś nie wie, jak znaleźć Chciejlistę, to jest pod adresem: https://chciejlista.hs-ldz.pl/.

Aspekt czasowy chciejlisty to jeden mocny case żeby przemigrować na coś innego niż Google Docs. Po prostu trudno ustalić co faktycznie jest ciągle potrzebne.

Ale co nam tak naprawdę daje wiedza, z kiedy jest dany wpis? Może być nadal potrzebny artefakt wpisany na nią 5 lat temu, może być już zbędny wpisany tydzień temu.

Hey, dawno nie było spotorgu.

Która data spotorgu Ci pasuje?
  • 2024-03-18 - Poniedziałek od godz. 18:00
  • 2024-03-19 - Wtorek od godz. 18:00
  • 2024-03-20 - Środa od godz. 18:00
  • 2024-03-21 - Czwartek od godz. 18:00
  • 2024-03-22 - Piątek od godz. 18:00
  • 2024-03-23 - Sobota od godz. 16:00
  • 2024-03-24 - Niedziela od godz. 12:00
  • 2024-03-25 - Poniedziałek od godz. 18:00
  • 2024-03-26 - Wtorek od godz. 18:00
  • 2024-03-27 - Środa od godz. 18:00
  • 2024-03-28 - Czwartek od godz. 18:00
  • 2024-03-29 - Piątek od godz. 18:00
  • 2024-03-30 - Sobota od godz. 12:00
  • 2024-03-31 - Niedziela od godz. 18:00
0 głosujących

Zaznaczyłem w sumie wszystkie dni, kiedy jestem osiągalny, ale zdecydowanie preferowałbym wtorek (tylko akurat za 2 tygodnie nie mogę), bo wtorek jest dniem, w którym typowo odbywają się spotkania spejsowe, i ludzie mają ten czas porezerwowany na HS.

Hm, znaczy wolałbym nie mieszać spotorgów ze spotkaniami otwartymi, bo jak ktoś nowy przychodzi na spotkanie otwarte, to podczas spotorgu trudno jest mu udzielić czasu.

Czyli mogą być wtorki, tylko preferowałbym, żeby to nie były spotkania otwarte.

Zagłosowane. Tak, usuńmy ten 19 marca, bo wtedy jest otwarte spotkanie. Też nie chciałbym mieszać spotorgu z otwartym.

Wtorek w spotkanie oficjalnie nie otwarte brzmi okej, tylko teraz ja mogę 19, nie mogę 26, mogę potem 2 kwietnia.

W środę 20 mamy zaplanowaną od 17:30 pierwszą edycję tego kursu druku 3D dla dzieci - także ta data też raczej odpada.

W miarę możliwości zróbmy możliwość wdzwonienia się zdalnie dla @SP7Q.

Ok, no to w poniedziałek 2024-03-25 od godziny 18:00. Propozycje punktów do poruszenia zgłaszamy tutaj: SPOTORG 2024-03-25 Agenda - HedgeDoc"

Z lekkim opóźnieniem, ale jakby ktoś był ciekaw, co było na ostatnim spotorgu i nie tylko.

Spotorg doszedł do skutku, co się wydarzyło, to m.in.

  • zakup spawarki

  • zakup zestawu narzędziowego z grzechotką itp.

  • zakup 8 krzeseł

  • stwierdziliśmy, że Narnia będzie idealnie pasowała jako ciche pomieszczenie, dla osób, które nie chcą siedzieć w harmidrze głównego

  • wspominaliśmy o myciu kubków i przy okazji padł pomysł kupna zmywarki

  • i lodówki

  • pewnie kiedyś będziemy musieli odgruzować spejs, żeby pozbyć się śmieci, które „na pewno się kiedyś do czegoś przydadzą”

  • Noc Muzeów 2024 - potrzebni chętni! - Noc Muzeów 2024 - #3 przez d33tah

  • Ogrzewanie - dla zainteresowanych ogrzewaniem jest ankieta co do daty spotkania grzewczego - Nowy Spejs – ogrzewanie - #38 przez kpc

! WAŻNE !
Na spotorgu ustaliliśmy datę kolejnego spotorgu - 23 kwietnia 2024 (23.04.2024)

Tutaj jest cała agenda ze spotkania: SPOTORG 2024-03-25 Agenda - HedgeDoc

Dodatkowo:

  • podatek od nieruchomości zapłacony
1 polubienie

6 postów zostało podzielonych na nowy temat: AGD w spejsie