Szukanie lokalu nr 2

Na liście mailingowej nam obecnie nie działa archiwum, a chciałem móc do tego linkować, więc przeklejam tutaj:

Gorąca prośba o głosy na termin.

EDIT: spotkanie odbędzie się zdalnie.

@c3c7e0444f czy pisałeś do pani i czy dostałeś rzut lokalu ?

Tak, to chyba to: Szukanie lokalu nr 2 - #39 przez c3c7e0444f

myślałem ze mają to jakoś zwymiarowane a to tylko taki odręczny szkic

Nawiązując do tego komentarza sprzed miesiąca – dysponując wyliczeniem tego, ile zapłaciliśmy za energię za okres od stycznia do marca 2021 (późniejszych faktur nie mam) – wiemy, że po podwyżkach za prąd płacimy niemal dwukrotnie tyle, co poprzednio.

Za okres od stycznia do marca 2021 zapłaciliśmy:

  • 583,53 zł netto – opłaty zmienne,
  • 261,06 zł netto – opłaty stałe.
    Co daje 844,59 zł netto, czyli 1038,85 zł brutto.

Po uwzględnieniu podwyższonej ceny energii (opłaty stałe praktycznie nie ulegają zmianie, a w tych cennikach wygląda to dziwnie i nie pokrywa się z naszymi fakturami; nie bardzo wiem, jak to przeliczyć, więc te zostawiam w wyliczeniu bez zmian), będzie tak:

  • 1050,80 zł netto – opłaty zmienne,
  • 261,06 zł netto – opłaty stałe.
    To daje 1311,86 zł netto. W okresie od stycznia do marca 2022 obowiązuje obniżony VAT z 23% do 5%. W tym okresie wychodzi nas to 1377,45 zł brutto. Od kwietnia to będzie 1613,59 zł brutto.

Czyli podwyżka to – w naszym kontekście:

  • 33% w okresie, w którym będzie obowiązywał obniżony VAT,
  • 55% po powrocie do VAT-u 23%.

Oczywiście liczyłem to na podstawie zużycia z ubiegłego roku. Które generalnie było dziwne, że za styczeń '21 mieliśmy to zużycie 2,5 raza większe, niż za luty i za marzec. W części chyba bywaliśmy wtedy częściej w Spejsie, w części – przez kawałek stycznia chyba chodził serwer blade. Jak wyjdzie rzeczywiste zużycie za Q1 2022 – jeszcze nie wiemy.

Aczkolwiek w naszym obecnym lokalu też tak mamy… Nie grzejemy cały czas, tylko podczas przebywania w HS-ie.

Choć trzeba wziąć pod uwagę, że obecny lokal to tylko mały lokal w wielkiej kamienicy. Ten lokal, który planujemy wynająć – to w zasadzie cały odrębny budynek (jedynie mały jego fragment znajduje się “wewnątrz” kamienicy – zresztą tej samej, w której mieścimy się obecnie).

Mając swój budynek – trzeba będzie w całości samemu o ten budynek dbać…