Upgrade naszego stołu?

Miałem ostatnio taką szaloną myśl, że gdybyśmy wymyślili jak umożliwić szybkie przenoszenie lub składanie i rozkładanie naszego stołu, odblokowałby nam się szereg nowych zastosowań przestrzeni. Przykładowo, gdybyśmy mieli zrobić prelekcję albo projekcję filmu, mogłoby wejść dużo więcej osób (kwestie pandemiczne chwilowo pomińmy). Pytanie: jak to zrobić? Ja z DYI jestem bardzo słaby, ale widzę to tak:

  • stół powinien być do szybkiego (<5min) postawienia w 1-2 osoby na boku np. koło okna,
  • problemem najprawdopodobniej są nóżki: być może trzeba je wzmocnić, wymienić albo zrobić tak żeby można było je odczepiać
  • im szybciej da się to zrobić, tym lepiej, bo częściej będzie to używane
  • do stołu są obecnie przymocowane rzeczy, które trzeba dodatkowo zabezpieczyć albo odczepić
  • może trzeba coś dokupić? ile to mogłoby być warte dla spejsu?

Dopisałem też do chciejlisty 2-4 składane krzesła konferencyjne / ogrodowe. Powoli zaczyna nam brakować siedzisk, co mnie niezmiernie cieszy, bo to oznacza że zainteresowanie spejsem rośnie :smiley:

Ten stół nie da się w ten sposób przerobić, ale stoły z ikea. Które HS-waw oferuje nam za darmo, można złożyć i rozłożyć w ciągu sekund. byłem robiłem.

3 polubienia

Co do krzeseł, to akurat nie wiem, czy upychanie w spejsie większej liczby osób, niż była na ostatnim spotkaniu, będzie jakkolwiek bezpieczne i dla uczestników komfortowe (ja już się czułem przytłoczony), więc co do zwiększenia liczby krzeseł – nie wiem, czy nie jestem na nie. Choć “stołowa rewolucja” może coś tu też pomóc.

A co do stołu – to pomijając kwestię tego, że rzeczywiście fajnie byłoby mieć stół, który byłby w jakiś sposób mobilny i rozkładany, wydaje mi się, że obecny stół spokojnie można by było zmniejszyć. Wejdzie więcej osób dookoła – a wydaje mi się, że aż tyle miejsca, co na nim jest, nie potrzebujemy.

O, dzięki za cynk, wygląda na to że to mogłoby być dla nas bardzo pożyteczne. Jesteś może w stanie to przetransportować?

Jakby co dostałem odpowiedź na liście hswaw:

Mamy chyba jeszcze kilka nowych i kilka używanych blatów IKEA LINMMON i nóg do
nich. Trzeba by było sprawdzić ile, bo przez ostatni rok wielokrotnie
próbowaliśmy się pozbyć ogromnego nadmiaru nóg i ktoś w końcu wziął
zdecydowaną większość z nich.

On Thursday, 7 October 2021 11:54:53 CEST Jacek Wielemborek wrote:

Hej,

Pytanko: nuke mówił że macie (albo kiedyś mieliście) stoły z IKEA do
oddania. Czy jest to ciągle aktualne? Wygląda na to, że mamy dla nich
w HSŁ use case (bardzo mały metraż, potrzebujemy czegoś co można
szybko złożyć żeby móc odzyskać przestrzeń), więc jeśli ciągle są,
chętnie byśmy je zaklepali (po czym szybko spróbowali ogarnąć
transport).

A tak w ogóle, to które stoły to są?

Pozdro,
d33tah

Remigiusz Marcinkiewicz, (…)

Czyli że to:

100x60. Ktoś się orientuje ile ich potrzebujemy, jakiej wielkości jest aktualny stół? @kpc? @c3c7e0444f?

Próbowałem skontaktować się z hswaw w sprawie tych stołów, ale nie dostałem odpowiedzi. @SP7Q proponuje kupno takich stołów:

Więcej kontesktu tutaj:

Co Wy na to?

@bell0x07 pracował na takich stołach @nikola rodzice pracują na takich stołach

Ewentualnie może @nuke może szturchnąć kogoś w HSWaw o te stoły?

1 polubienie

Update od enletha z HSWAW:

To co, bierzemy jeden z tych stołów z Juli na próbę i jeśli po testach uznamy go za wystarczający, dokupujemy drugi? Pingam osoby potencjalnie zainteresowane: @gazowany_smalec i @c3c7e0444f bo robili aktualną wersję tego stołu i mogą mieć jakieś opinie.

Ten z Juli wygląda legitnie, jeśli faktycznie brakuje przestrzeni płaskich to jak najbardziej jestem na tak. Za około pół roku oddam swoje biurko, a właściwie blat 140x100cm (nogi to koszt około 80zł jeśli dobrze pamiętam), można wziąć to pod uwagę

Bardziej chodzi o elastyczność. Tego, co teraz mamy nie możemy łatwo zwinąć żeby użyć przestrzeni np. do prelekcji albo projekcji filmu. Stół z Juli mógłby rozwiązać ten problem.

Jak dla mnie to wystarczający argument :slight_smile:

Ja się boję, że korzystanie z takiego stołu

nie będzie wygodne, bo on ma takie złącza między nogami.
IMHO, stoły takiego typu

były by wygodniejsze.

1 polubienie

Pytanie tylko, czy jego też da się szybko złożyć. TBH, mi też te nogi wyglądają raczej niewygodnie.

BTW - coś zauważyłem, nie wiem czy to zaleta czy wada:

  • Czarny blat ze szkła

@c3c7e0444f z tego co widze to sie po prostu skreca i koniec :slight_smile:

1 polubienie

Napisałem do Juli ws. ewentualnego zobaczenia tych stołów na żywo. Dostałem to:

Informuję iż w naszym multimarkecie Jula w Łodzi nie posiadamy na stanie ani jednej sztuki tego stołu (Nr. art: 013545) ani na sprzedaż, ani jednej sztuki, na wystawie.

To może jednak ten Linmon? Wyszukiwarka - IKEA

Ping @c3c7e0444f @SP7Q

Ja bym jednak był za tym pierwszym (z tą przeszkadzającą poprzeczką przy nogach).

Bo funkcjonalnością składania zdecydowanie wygrywa, a te nogi można przeboleć.

1 polubienie

ja tez jestem za nimi, Jula to nie jedyne źródło, stół spełnia 2 najważniejsze kryteria budżet i szybkoskładalność, reszta to detale.

Co do tego stołu z blatem ze szkła, to według strony Juli, dostępny jest tylko w Bydgoszczy. Pewnie jakiś model, który już wychodzi ze sprzedaży. Natomiast ten rozkładany z przeszkadzającymi nogami – jest dostępny we wszystkich Julach w Polsce, w tym w Łodzi.

Co najwyżej może w jakimś innym sklepie być tańszy.

Waham się. W sumie częściej będziemy tego stołu używali niż go składali, więc w sumie zgadzam się z uwagą @c3c7e0444f że te nogi z boku mogą nam przeszkadzać.

Jakie właściwie mamy argumenty przeciwko Linmon? Używali tego w HSWAW, więc może to jest good enough?

@SP7Q mamy jakieś raporty z pierwszej ręki czy ten składany stół z Juli faktycznie jest wygodny z boku? Któryś HS albo inny warsztat tego używa wewnątrz lokalu?